Kauza Lemnos: Vývojáři z Bohemia Interactive Ivan Buchta a Martin Pezlar stále ve vězení, podpořit je přijede rodina

Dva zaměstnanci českého studia Bohemia Interactive (Ivan Buchta a Martin Pezlar – oba se podílí na vývoji hry Arma 3), kteří byli na řeckém ostrově Limnos zatčení kvůli podezření z vojenské špionáže, stále zůstávají v řeckém vězení na ostrově Chios. Řecké soudy zamítly odvolání i možnost složení kauce.

Řecká justice zamítla odvolání i žádost o propuštění, a tak dvojici Čechů čeká soud. O tom, že ve vězení s nimi nezachází zrovna v rukavičkách, už informovaly jak rodiny zadržených, tak i některá česká média. Dnes se má do Řecka vydat alespoň několik nejbližších rodiných přátel zadržených vývojářů, kteří je chtějí podpořit alespoň psychicky svou přítomností.

K podpoře vývojářů byla také vytvořena speciální webová stránka, kde se můžete pokusit pomoci i vy, a také skupina na Facebooku s názvem: „Propusťte Ivana a Martina“, žádající propuštění Ivana Buchty a Martina Pezlara. Známé postavy české herní scény, jako je Dan Vávra (autor série Mafia), plánují v nejbližší době uspořádat demonstraci a předat petici představitelům Řecka a českého ministerstva zahraničí a donutit je tak konečně k tomu, aby začali situaci řešit. O termínu protestu se právě jedná ve výše uvedené skupině na Facebooku. Organizátoři dokonce chtějí docílit zájmu televizních stanic. Pokud se ani vám nelíbí přístup Řecka a chcete se také zapojit to protestu a pomoci českým vývojářům, neváhejte se přidat a vyjádřit zadrženým zaměstnancům Bohemia Interactive podporu.

Zdroj: Ingamer.cz

Komentáře

Nahoru