Dnes vyšlo 15 článků

Katolická církev vydává hru na styl Pokémon Go

Katolická církev vydává hru na styl Pokémon Go

Katolická cárkev vyvinula hru pro smartphony, která svým konceptem připomíná oblíbenou hru Pokémon Go. Je to způsob, jak k víře přilákat více dětí a mladých lidí. Zkrátka katolická verze Pokemonů. Myslíte, že tento pokus vyjde? 

Jedná se o verzi hry, která vznikla přímo ve Vatikánu. Cílem je, aby se děti znovu spojili s historií Vatikánu a s vírou. Hra se jmenuje ‘Follow JC Go’. Podívejte se na screeny z věroučné mobilní hry.

Snímek obrazovky 2018-10-28 v 15.47.59

Snímek obrazovky 2018-10-28 v 15.47.47

 

Princip hry je totožný, jako u Pokémon Go. Jenže místo toho, abyste honili 150 Pokémonů, jako je Bulbasaur, Squirtle, a samozřejmě Pikachu, honíte Svaté a další biblické postavy. Na někoho to může působit jako rouhání. Až chytnete všechny Svaté a biblické postavy, budete mít kompletní svůj “evangelizační tým”. Tento tým vám pomůže vyložit učení Ježíše Krista. Při vstupu do kostela se vám připíší body navíc. Zároveň se musíte starat o životosprávu svatých, o dostatečnou hydrataci a o to, aby docházeli k modlitbě.

Představte si to jako Pokémoni ve spojení s náboženstvím. Tato hra je zatím dostupná jen v Itálii a ve Španělsku. Je možné ji stáhnout přes iOS i přes Android. V budoucnu bude hra dostupná v anglickém jazyce a v portugalštině. Hru vyvinula organizace Fundación Ramón Pané a vydána v Den mládeže. Její vývoj stál 500 tisíc dolarů a trval dva roky. Jedním z fanoušků hry je papež Francis.

Zdroj, text/foto: ladbible.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru