Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Kaspersky Lab založila Mezinárodní poradní panel

Moskva, 10. února 2014

 

Společnost Kaspersky Lab založila Mezinárodní poradní panel (International Advisory Board). Usedne v něm sedm mezinárodně uznávaných expertů na IT bezpečnost z komerčního a veřejného sektoru a z akademické sféry. Ti budou poskytovat praktické poradenství a podporu pro strategické plánování. Pomohou také stanovit prioritní oblasti vývoje podnikání společnosti. První schůzka nově vytvořeného Poradního panelu proběhne 11. února 2014 během výroční konference Kaspersky Lab Security Analyst Summit.

 

Předsedou Mezinárodního poradního panelu Kaspersky Lab bude Howard A. Schmidt, bývalý kybernetický poradce amerických prezidentů Bushe a Obamy. Společně s ním v něm zasednou Bruce Schneier, Jae-Woo Lee, Latha Reddy, Baroness Pauline Neville-Jones, Norbert Pohlmann a Whitfield Diffie. Kaspersky Lab tak bude moci využít jejich letité zkušenosti v bezpečnosti IT, akademické sféře a v tvorbě strategické vládní, mezinárodní i národní politiky kybernetické bezpečnosti.

 

„Ochota členů poradního panelu poskytnout strategické poradenství Kaspersky Lab podtrhuje dlouhodobou pověst firmy jako lídra na trhu IT bezpečnosti s transparentním a otevřeným stylem podnikání. Současné kybernetické hrozby jsou celosvětovým problémem a k jejich zvládnutí je třeba překračovat hranice, proto je náš panel opravdu mezinárodní,“ řekl jeho předseda Howard A. Schmidt.

 

„Je to obrovský úspěch a čest mít mezi sebou takové kapacity v oboru. Získali jsme osobnosti, které rozumějí vážnosti a rozsahu problémů dnešního kybernetického světa lépe než kdokoliv jiný. Těší nás, že se všichni připojili ke Kaspersky Lab a zapojí se do našeho boje proti kybernetickému zločinu,“ řekl majitel a ředitel Kaspersky Lab Eugene Kaspersky a dodal: „Založení poradního panelu je pro naši společnost přelomem a také logickým krokem, který zajistí, že se náš vývoj bude ubírat správným směrem.“

 

Společnost Kaspersky Lab intenzivně investuje do výzkumu a vývoje a zaměřuje se na kvalitu svých technologií a inovací. Je známá důkladnou analýzou řady hrozeb, od běžného malwaru až po cílené útoky a nejsofistikovanější kybernetické zbraně jako Flame, Duqu, Red October, NetTraveler apod.

 

Kaspersky Lab chápe celosvětový kontext moderních kybernetických hrozeb a jejich dopad na stav současné ekonomiky a politiky. Společnost se proto podílí na bezpečnostních kybernetických operacích s mezinárodními organizacemi, národními i regionálními orgány činnými v trestním řízení a vládními úřady, včetně INTERPOLu nebo CERTs (Computer Emergency Response Teams) po celém světě. Svůj výzkum sdílí s širokou veřejností.

 

Nově vytvořený poradní panel posílí odborné zázemí firmy a přinese novou perspektivu a znalosti svých členů. To pomůže Kaspersky Lab při vývoji inovativních technologií a odborných služeb, které reagují na potřeby trhu a nejnebezpečnější hrozby blízké i vzdálenější budoucnosti.

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru