Dnes vyšlo 15 článků

Kaspersky Lab má ve své databázi více než miliardu malwarových souborů

Cloudová databáze společnosti Kaspersky Lab čítá na miliardu malwarových souborů (viry, trojští koně, backdoors, ransomware a reklamní aplikace). Zhruba pětina malwarů z této databáze byla objevena a identifikována jako škodlivá prostřednictvím systému Astraea, který slouží k analýze malwaru.

Den co den se objevuje neuvěřitelné množství kybernetických hrozeb, a proto není možné každou z nich zpracovávat manuálně. Z tohoto důvodu bezpečnostní firma Kaspersky Lab využívá automatizovaný proces k odhalení a analýzy malwaru. V kombinaci s odborností expertů slouží tento proces k boji s moderními kybernetickými hrozbami.

kl_malware-detekovany-astraea

V posledních pěti letech podíl malwaru roste. Podle cloudové databáze Kaspersky Lab vzrostl podíl ze 7,53 % v roce 2012 na 40,5 % v prosinci 2016. V současné době je denně odhaleno 323 tisíc souborů.

„Jedna miliarda unikátních škodlivých souborů je milníkem, který stojí za pozornost. Toto číslo totiž mimo jiné poukazuje na kvalitu našich automatizovaných technologií analyzujících malware. Z tohoto obrovského počtu bylo více než 200 milionů soborů detekováno machin-learningovým systémem Astraea. Náš pokročilý systém totiž detekuje nejen většinu známého malwaru, se kterým se setkáváme dennodenně, ale je schopen odhalit i neznámé hrozby. Ačkoli stále zbývá 800 milionů souborů, které byly do databáze přidány jinými interními systémy či analytiky, je přínos machine-learningových systémů pro cloudovou databázi Kaspersky Lab podstatný a bude nadále získávat na významu,“ uvádí Vjačeslav Zakorzhevsky, ředitel antimalwarového týmu Kaspersky Lab.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru