Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Kaspersky Lab je podle Gartnera opět lídrem

Moskva, 27. ledna 2014

Agentura Gartner zařadila společnost Kaspersky Lab do nejvyšší kategorie „Leader“ ve své každoroční zprávě 2014 Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms. Stalo se tak již potřetí za sebou.*

Gartner Magic Quadrant je zpráva založená na komplexní analýze platforem ochrany koncových zařízení od 18 poskytovatelů IT bezpečnostních řešení. Bývá vodítkem pro podniky vybírající poskytovatele a produkty v sektoru IT bezpečnostních řešení.

Gartner hodnotí výrobce ve dvou kategoriích – „completness of vision“ (ucelenost vize) a „ability to execute“ (schopnost provedení). „Completness of vision“ zahrnuje osm kritérií: porozumění trhu, tržní strategie, prodejní strategie, nabídka, obchodní model, strategie napříč obory, inovace a geografická strategie. „Ability to execute“ zahrnuje faktory jako celkové obchodní kompetence, obchodní historie, provozní operace, průběh obchodu a cenová strategie, marketing a zkušenosti zákazníků.

Studie Magic Quadrant rozděluje prodejce do čtyř skupin – „Leaders“ (lídři), „Challengers“ (vyzyvatelé), „Visionaries“ (vizionáři) a „Niche Players“ (hráči na specifické části trhu). Lídři demonstrují vyvážený poměr vývoje a snahy v kategoriích provedení a vize. Jejich schopnosti v oboru bezpečnostních řešení nastavují laťku všem produktům na trhu a formují chod odvětví.

Kaspersky Lab byla zařazena mezi lídry třetí rok po sobě. Společnost neustále zlepšuje svou pozici a tentokrát byla umístěna na druhou nejvyšší příčku za ucelenost vize mezi ostatními firmami ve skupině lídrů.

Vlajková loď Kaspersky Lab mezi podnikovými řešeními – Kaspersky Endpoint Security for Business – je podniky a předními IT experty považována za produkt, který nejen poskytuje rychlou a přesnou detekci malwaru, ale zároveň zahrnuje mnoho nástrojů pro správu pomocí jedné centralizované konzole.

Zpráva Gartner Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms je k dispozici zde.

*Gartner, Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms, Peter Firstbrook, John Girard, Neil MacDonald, January 8, 2014.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru