Tisková zpráva: Kancelare.cz: Stav trhu s kancelářemi za 4. kvartál 2012

Kancelare.cz: Stav trhu s kancelářemi za 4. kvartál 2012

Průměrná požadovaná cena čistých nájmů kancelářských prostor ve 4. kvartálu 2012 zaznamenala mírné výkyvy. Zájem je zejména o kancelářské prostory v rozpětí do 200 m2. Vychází to z údajů o trhu kancelářských prostor za 4. kvartál 2012, které zveřejnila Centrální databáze komerčních nemovitostí Kancelare.cz.

Kancelare.cz je specializovaný internetový portál zaměřený na pronájem kancelářských prostor (standard A, B a C). Poskytuje aktuální, správné a transparentní data o trhu kancelářských prostor.

Praha

Výška nájmu volných kancelářských prostor

Průměrná požadovaná výška čistého nájmu (average asking rent) volných kanceláří dosáhla v Praze následující hodnoty:

V užším, širším centru a centru byl při kancelářích standardu A v porovnání s 3. kvartálem 2012 zaznamenán mírný pokles průměrného požadovaného nájemného.

Při kancelářích standardu B byl v centru a užším centru města zaznamenán nárůst průměrného požadovaného nájemného, v širším centru průměrné požadované nájemné mírně klesalo.

Kanceláře standardu C zaznamenaly mírný nárůst v užším centru města, v širším centru města a centru byl zaznamenán mírný pokles průměrného požadovaného nájemného.

Brno a Ostrava

Výška nájmu volných kancelářských prostor

Při kancelářích standardu A, B, C byl v tak v Brne jako i Ostravě zaznamenán pokles průměrného požadovaného nájemného, s výjimkou kanceláří standardu C v Brně.

O portálu Kancelare.cz:

Kancelare.cz je centrální databáze volných kanceláří, jejímž cílem je zjednodušit a zpřehlednit proces výběru kancelářských prostor. Jednou z priorit je uvádět jen takové nabídky od pronajímatelů nebo jejich zástupců, které budou jednoznačně identifikovány exteriérovou fotografií a přesnou adresou. Základním cílem je zobrazovat jen aktuální kancelářské prostory a žádné vícenásobné nabídky téže nemovitosti, díky čemuž získává návštěvník portálu dokonalý přehled.

Kontakt:

Romana Otočková

Account Manager

Kharisma, s. r. o.

Mobil: +421 948 450 550

E-mail: otockova@kharisma.sk

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese www.protext.cz.

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru