Kancelář budoucnosti: Stůl pro 125 lidí

Dnešní typické kanceláře pomalu ztrácí smysl. Kdysi totiž bylo třeba mít plno místa na všechny možné i nemožné papíry, ale nyní většinu těchto papíru nahradí obyčejný notebook. A tak je třeba (r)evoluce.

2 kilometry čtverečné. Tak je velká kancelář pro 125 zaměstnanců marketingové společnosti The Barbarian Group. Hlavní dominantou této kanceláře je obrovský stůl, který má má délku asi 135 metrů. Prochází celou kanceláři a vytváří opravdu unikátní prostředí.
A proč ta změna? Za vším stojí obyčejná logika. Ve starých kancelářích byli lidé rozseti po mnoha kancelářích, všechno bylo plánované a bylo těžké s ostatními komunikovat. Nyní to je ale všechno přesně naopak.

Je zde všude dost prostoru, práce je spojená se zábavou a mnoho dalšího. Dokonce už není třeba svolávat meetingy – stačí, když šéf prostě otočí hlavou. A prý to celé vyšlo levněji, než kdyby postavili typické dnešní kanceláře.

Pár fotografií

endless-table-design-1Michael Moran

endless-table-design-2Michael Moran

endless-table-design-4Barbarian Group

endless-table-designMichael Moran

zdroj: barbariangroup.com, nytimes.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru