Dnes vyšlo 15 článků

Kanadský startup prodává čerstvý vzduch v lahvích do Číny

V současné době se dá prodávat skutečně všechno. Tímto heslem se pravděpodobně řídí kanadská společnost Vitality Air, která v Číně prodává vzduch v lahvích. V Číně je velice nízká kvalita ovzduší a kanadský startup chce dát čínským obyvatelům lepší vzduch.

Společnost Vitality Air prodává čerstvý kanadský vzduch v lahvích z Národního parku Banff Alberta. Ačkoliv se na první pohled zdá, že se jedná o podvod, je to naprosto reálné. Vzduch je stlačený do hliníkových plechovek a prodává se po celém světě. Původně se vzduch prodával v plastových sáčcích, které se prodávali přes eBay za 99 centů.

canned air v2.00_00_02_20.still006

Čerstvý vzduch do Číny

Počátkem listopadu letošního roku se metropole Číny ocitla v nepříjemné situaci, neboť silné znečištění z továren způsobilo hustou mlhu smogu. Množství škodlivých toxinů přesáhlo takzvaný červený stupeň pohotovosti, přičemž se předpokládá zhoršování tohoto stavu.

Špatné situace v Číně se chytil zakladatel startupu

Situace se za správný konec chytil zakladatel kanadského startupu – Moses Lam. Společnost Vitality Air byla založená v loňském roce, ale vzduch do Číny prodává teprve necelé dva měsíce.

„První dodávka pět seti lahví čerstvého vzduchu se prodala za čtyři dny,“ prozradil zakladatel společnosti.

bow_river

Čerstvý vzduch z Kanady

Jelikož smog neustupuje, do Číny putuje celkem 4 000 kusů lahví s čerstvým vzduchem. Jedna láhev s čerstvým vzduchem z národního parku stojí cca 13 euro a čistý kyslík stojí cca 20 euro. Suma se ještě odvíjí od velikosti a množství koupených lahví.

„Znečištění vzduchu je závažný problém, a proto chceme do života těmto lidem vnést možnost čerstvého vzduchu,“ prozradil Harrison Wang, zástupce Vitality Air v Číně.

Zdroj / Foto: Tech Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru