Kanaďan dostal pokutu za používání Apple Watch při řízení, jak to argumentoval?

Apple Watch jsou drahé už samy o sobě, ale jednomu Kanaďanovi se jejich používání prodražilo ještě víc. Netušil totiž, že by mohl dostat pokutu za jejich používání při řízení. A to si jen přehrával hudbu.

V Kanadě je používání Apple Watch během jízdy nezákonné, a tak Jeffery Macesin musel zaplatit pokutu ve výši 120 dolarů (3 000 korun) a získal čtyři body. Tvrdil, že si myslel, že hodinky během řízení používat může a všechno je v pořádku, dokud si nebude hrát se smartphonem. Ale neznalost zákona neomlouvá.

„Mobil jsem měl v tašce, přes kabel byl připojený k rádiu a pomocí hodinek jsem ovládal hudbu. Jen jsem měnil písničky s rukou na volantu,“ uvedl.

apple-watch

Chytrým zařízením se budou muset přizpůsobit všechny zákony

Quebecký zákon však říká, že při řízení silničního vozidla nesmíte používat zařízení, které obsahují funkce telefonu. A není pochyb o tom, že s větším rozšířením chytrých hodinek se budou zákony upravovat po celém světě.

Fotka: Rob Price

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru