Dnes vyšlo 15 článků

Kanada umožňuje Britské Kolumbii dekriminalizovat držení drog (2,5 g)

Kanada umožňuje Britské Kolumbii dekriminalizovat držení drog (2,5 g)

Fentanyl byl loni v Britské Kolumbii zjištěn u 79 % úmrtí na předávkování drogami, což je nárůst oproti roku 2012, 5% nárůst.

Nejzápadnější kanadská provincie zaznamenala v loňském roce rekord v počtu úmrtí na předávkování drogami, když v roce 2021 zemřelo 2 224 lidí. Proto se rozhodla ke svému odvážnému kroku. Za nárůstem počtu úmrtí na předávkování stojí fentanyl, silný opioid, který je 50-100krát silnější než morfin. Dealeři drog na černém trhu často míchají fentanyl s jinými drogami, jako je heroin a kokain, nebo ho dokonce lisují do pilulek, které připomínají Xanax a jiné opiáty.

Starosta Vancouveru Kennedy Stewart experiment s dekriminalizací drog uvítal s tím, že „odstraní policii ze života uživatelů drog a místo toho je napojí na rostoucí škálu účinných zdravotnických služeb“. „Potřebujeme detoxikovat naši nabídku drog, nekontaminovanou nabídkou nelegálních látek, vybudovat více účelových prostor se zabudovanou podporou zdravotní péče a schválit více bezpečných a kontrolovaných míst konzumace,“ uvedl Stewart.

Jižně od Britské Kolumbie se Oregon stal prvním státem v USA, který v roce 2020 dekriminalizoval malé množství drog, když voliči schválili „Zákon o léčbě a zotavení z drogové závislosti“. Několik měst v USA také dekriminalizovalo psychedelické drogy, jako je LSD a psilocybinové houby.

Portugalsko bylo první zemí, která dekriminalizovala tvrdé drogy, když před více než dvaceti lety povolila soukromé užívání všech látek.

Zdroj, foto: foxnews.com, fotobanka

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru