Dnes vyšlo 15 článků

Kanada: milion dolarů v XRP výměnou za citlivá data klientů banky

Doba jde kupředu a to znamená, že se s ní musí změnit také všechno ostatní. Změnit se musí dokonce i požadavky na výkupné. Označené bankovky v cestovních taškách nebo pokrokový převod částky na anonymní účet, už zkrátka vyšly z módy. Ostatně příkladem a nejspíše i předzvěstí, jakou podobu bude mít výkupné v budoucnosti, jsou hackeři, kteří ukradli citlivá data bankovních klientů.

Došlo k tomu, že se hackerům podařilo vniknout do systému dvou kanadských bank. Dostali se k citlivým a osobním datům klientů a od banky požadují výkupné. Když od nich banka data koupí zpět, k datům už nebudou pronikat. Vtip je v tom, že banka nemůže mít žádnou záruku, že pachatelé nechají data na pokoji a už se do systému neprobourají, nebo že si přístupy neponechají. V kybersvětě si zkrátka člověk nemůže být jistý ničím. Vše existuje jen v kybersvětě a svojí pevnou a reálnou existenci to nemá. Tento případ je přímo názorným případem, jak budou probíhat hackerské útoky. Pachatelé požadují výkupné milion dolarů.

ripple-xrp-760x400

Ale to ještě není všechno. Situace se stává ještě více absurdnější. Hackeři chtějí totiž výkupné ve formě kryptoměn. Je to velmi vychytralé řešení. Na rozdíl od reálných bankovek opatřených identifikačním číslem, jsou kryptoměny bez jediné zvláštnosti, nepůjde tak pachatele vypátrat, až bude chtít výkupné použít.

Hackeři získali data od 100 000 klientů. A jakou kryptoměnu chtějí? Token XRP od společnosti Ripple. Jak bude celá situace vyřešena, je záhadou. Banka bude muset spoléhat jen na dobré slovo hackerů, že je data opravdu přestanou zajímat, po tom co jim bude vyplaceno výkupné. V jiném případě mohou hackeři s bankou hrát žabomyší války a situace nemusímít konce.

Zdroj, text/foto: ripple.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru