Kampus Applu se otevře v dubnu a veřejnost ho bude moct navštívit

Tak už je to jasné. Apple oznámil, že svůj nový kampus za pět miliard dolarů otevře v dubnu. Než se tam všech 12 000 pracovníků přestěhuje, bude to chvíli trvat. Apple odhaduje, že v plné pracovní síle tam budou asi za šest měsíců.

Apple svůj kampus nazývá Apple Park a kromě kanceláří tam budou například:

  • centrum pro návštěvníky s Apple Store a kavárnami pro veřejnost,
  • obrovské fitness centrum,
  • oblast pro výzkum a vývoj,
  • běžecké tratě,
  • ovocný sad, louka, rybník.

apple-park

Apple začal na svém Apple Parku pracovat v roce 2013. Už Steve Jobs toužil vybudovat místo plné inovací pro budoucí generace a právě po něm je pojmenovaná také jedna místnost s 1000 sedátky – Divadlo Steva Jobse. Stevovi by 24. února bylo 62 let a tohle byl od Applu dárek.

apple-park2

„Stevova vize se protáhla daleko za hranice jeho času. Přál si, aby se Apple Park stal domovem inovací pro budoucí generace,“ popsal Tim Cook. „Pracovní prostory a parky jsou navrženy tak, aby inspirovaly náš tým a byly šetrné k životnímu prostředí. Podařilo se nám vybudovat jednu z nejvíce energeticky úsporných budov na světě, kampus poběží výhradně na obnovitelných zdrojích energie.“

Apple Park navržený ve spolupráci s Foster + Partners má střešní solární elektrárnu, nepoužívá klimatizaci ani topení.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru