Kampaň na záchranu Řecka nevydržela na Indiegogo ani den. Servery vypověděly službu!

Portál, který je nám také čas od času inspirací – Indiegogo – zajisté představovat netřeba. Ve zkratce se jedná o crowfungingový portál, kde lidé pomáhají projektům nastartovat pomyslnou vrtuli jejich byznysu. Občas se zde i objeví kampaň s mírně charitativním účelem.

Tou nejproslavenější, která mimochodem včera odbourala servery Indiegogo, se jmenuje Greek Bailout Fund. Jejím účelem je zachránit Řecko, které se dostalo do dosti nepříjemné finanční situace.

Kolik je třeba vybrat a jak to zatím vypadá?

Cíl kampaně je určen na 1,6 miliardy eur. A vzhledem k tomu, že někteří z nás jsou více než štědří, tak lidé přispivají. Vybraná částka razantně narůstala, bohužel tolik lidí technika nezvládně a proto jsme dnes mohli zaznamenat výpadky celého portálu. I tak některá čísla známe, a to, že se za jeden den vybralo neuvěřitelných 77 tisíc eur.

496933-gallery1-83tfq

Lidé pomáhají jak se dá. Během jednoho dne přispělo více jak 5 tisíc lidí!

Buďto se vybere všechno nebo nic!

Jedinou nevýhodou celého toho snažení je, že pokud se nevybere výše zmiňovaná suma, peníze se automaticky vrací do rukou dárce. Prostě všechno nebo nic!

A aby byli dárci alespoň nějak motivováni, tvůrce kampaně si pro ně připravil několik drobných dárků, které v případě zaslání peněz dostanou. Za tři eura dostanete pohlednici řeckého premiéra odeslanou přímo z Řecka. Dále za 6 eur můžete dostat feta sýr a olivový salát. Pokud byste chtěli do upadající země investovat kupříkladu 10 eur, čeká na vás láhev ouza.

Cíl mladého tvůrce kampaně

„Opravdu upřímně doufám, že tato kampaň dosáhne svého cíle. Myslím si, že to bude vítězství síly lidu. Ano, je to pořádná výzva, ale doopravdy věřím, že může být efektivní. Jde totiž o opravdu malou sumu, pokud se rozpočítá na ten počet lidí,“ uvedl 29letý Thom Feeney, tvůrce celé kampaně.

Velký zájem o kampaň však zapříčinil to, že celý portál spadl...

Velký zájem o kampaň však zapříčinil to, že celý portál spadl…

Geniální nápad. Jen otázkou, jestli bude fungovat a zda se stihnou sehnat dostatečné finanční prostředky. Kvůli výpadku věřím, že zájem o celou kampaň značně poklesne. Rozhodně, pokud chcete i vy přispět “troškou do mlýna”, kampaň naleznete zde!

 foto: Indiegogo

Komentáře

Nahoru