Kamery místo zpětných zrcátek? V Japonsku realita

Japonský automobilový průmysl možná navždy změní vzhled našich aut. Nedávno tam totiž schválili, že místo zpětných zrcátek mohou automobilky montovat kamery.

Změna byla očekávaná už mnoho let, ale automobilky byly pořád omezeny zákony, které je nutily používat tradiční zrcátka. Zákonodárci naštěstí nakonec pochopili pokrok technologií a dali zelenou inovacím.

Prvním výrobcem, který integruje do auta kamery, bude Ichikoh Industries. Nevíme, do jakého modelu je dají, ale první auto se zpětnou kamerou prý vyjede na silnice už letos v srpnu. Bude ale jen místo vnitřního zpětného zrcátka.

Zbavíme se slepého úhlu

Prvního sériově vyráběného automobilu bez zrcátek se nejspíš dočkáme až za pár let. Japonsko je jen první vlaštovkou, uvidíme, jak se k tomu postaví zbytek světa.

amera

Jeden důvod, proč upřednostnit kamery, bychom tu ale měli. Zrcátka totiž mají „slepá místa“, kamery nikoliv. Nevýhodou pro kamery je však špatné počasí. Budou muset být umístěny hodně chytře, aby se vyhnuly neustálému zašpinění nebo pokrytí ledem. A nebude náročné pro řidiče dívat se do kamer? Uvidíme. To všechno je zatím ve hvězdách.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru