Kam v Praze na techno? Karlovým Lázním kraluje robotický DJ

Hledáte zajímavou atrakci v srdci Evropy? Přijďte si zatancovat na hudbu, kterou vám v pražském klubu namixuje speciální robotické rameno.

Moderní technologie do našich životů začleňujeme s čím dál větší samozřejmostí. Časy, kdy se robotická zařízení využívala především v průmyslu jsou dávno pryč. Dnes mají své místo téměř v každém oboru. Někteří už získaly i lidskou tvář a až obdivuhodně se začínají podobat člověku. V letošním roce dokonce získala Sofie jako první robot na světě státní občanství. Může ale robot nahradit člověka i v oblastech, které vyžadují emoce? V pražském klubu Karlovy Lázně se rozhodli vyzkoušet, jak to robotovi půjde za mixážním pultem.

dj

Jejich robot sice jako člověk nevypadá, za to zvládá kromě přehrávání hudby také skrečovat a tančit. Jde o velké upravené rameno, dříve využívané v automobilovém průmyslu. Rameno je vybaveno speciálním softwarem, který mu umožňuje vybírat muziku. Jeho robotická ruka zakončená uchopovacími kleštěmi pak jen manipuluje s diskem, který vloží do některého z hudebních přehrávačů. Jak se mu práce daří mohou návštěvníci hudebního klubu posoudit každou noc během posledních tří týdnů.

Manažer klubu Adam Lipšanský pro zpravodajskou agenturu Reuters uvedl, že lidé jsou z DJ robota nadšeni, protože nic takového v Evropě ještě neviděli a těžko říct, zda vůbec existuje něco podobného jinde ve světě.

Reakce návštěvníků se ale různí, zatímco část z nich experiment s novým techno DJem vítají, jiní by u pultu raději viděli člověka z masa a kostí. Návštěvnice Marcia Lopes, která do Česka přicestovala z Mexika, se Reuters svěřila, že robota nemá ráda. Podle ní nedokáže vycítit, na co lidé chtějí tancovat. Za jeho hudbou se tak neskrývají žádné emoce. Jak se originální nápad zamlouvá vám?

Zdroj text/foto: Reuters

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru