Dnes vyšlo 15 článků

Kam putují emise z Číny? Vědci z NASA zveřejnili své záznamy!

Moderní Čína si na ekologii moc nepotrpí. Před několika lety kvůli tomu byly ohroženy i olympijské hry v Pekingu, neboť smogová situace v tomto velkoměstě byla takřka neúnosná. Americká ambasáda v čínském hlavním městě vydává už nějaký čas online index kvality ovzduší s tím, že pokud hladina vystoupá nad 200 bodů je člověka vzduch velmi nezdravý. Hodnoty jsou však někdy i několikanásobně vyšší.

Emise z nejlidnatější země světa však nepostihují pouze její území. Naše planeta samozřejmě na nějaké hranice nehraje a proto se tyto odpady dostávají do všech koutů světa. To dokazuje i následující video vědců z NASA, které názorně ukazuje den za dnem, kam až se smog dostává.

Problém je však podle NASA daleko větší. Emise z Asie totiž údajně nezhoršují pouze kvalitu ovzduší, ale zároveň ovlivňují počasí. O problému se tedy začíná mluvit více a více a světové velmoci tlačí na Čínu, aby začala klást větší důraz na šetrnost k životnímu prostředí.

Země pandy se o problém pomalu začíná zajímat. Na důkaz toho, že planeta Číňanům není lhostejná, zavedla před několika lety země například do všech škol nový povinný předmět – ekologii.

Zdroj: Forbes.cz, Inhabitat.com

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru