Dnes vyšlo 15 článků

Kam nahrát svoje soubory? Máme pro vás dvanáct tipů na česká a zahraniční úložiště!

Kam nahrát svoje soubory? Máme pro vás dvanáct tipů na česká a zahraniční úložiště!

Ať už stahujete cokoliv, legálně nebo nelegálně, využijete s největší pravděpodobností share serverů, na který už některý uživatel nahrál soubor, který si chcete stáhnout. Postupem času se tyto weby roztřídily podle velikosti a podle počtu souborů, které obsahují. Jaké jsou tedy ty největší u nás a co v zahraničí?

Ulož.to

V Česku bezkonkurenčně největší share server. Vznikl jako malý projekt v roce 2007 a od té doby urazil už kus cesty. V současnosti nabízí přes 11 milionů souborů a denně se toto číslo zvyšuje. Ulož.to láká hlavně na poměrně velký limit 2GB při nahrávání souborů. A stejně tak i stahování je na poměry share serverů solidní. Maximální rychlost je sice omezena na 300 Kb/s, ale po stáhnutí souboru nemusíte na nic čekat a rovnou můžete stahovat další.

Ulož.to samozřejmě nabízí i placené výhody. Za poplatek, který se pohybuje od 99 Kč výše, můžete stahovat neomezenou rychlostí a klidně i několik souborů najednou. Za zmínku stojí i download manager Ulož.to, který vám urychlí práci při downloadu.

Přejít na stránku

CZshare

Jak už napovídá název, jedná se o ryze český share server.  Oproti Ulož.to nabízí ještě větší limit pro upload souborů (2,2GB) s možností nahrávat více položek najednou. Maximální rychlost je pro neplatící uživatele omezena na 340 KB/s.  Je to výhodný poměr jak pro downloadery, tak pro uploadery. Co se týče nabídky souborů, naleznete zde takřka vše.

I zde se setkáme s placením, můžete se zaregistrovat a zaplatit si PROFI účet. Výhody jsou celkem zřejmé, neomezené stahování a počet slotů. Kromě toho si můžou na tomto share webu vydělat uploadeři a webmasteři. Za stáhnutí jimi nahraných souborů dostanou určitou provizi.

Přejít na stránku

Edisk

Dalším z řady těchto serverů je Edisk. V mnoha věcech se podobá již zmíněným webům. Rychlost stahování je pro neregistrované uživatele nastavena na 250 KB/s, ale maximální velikost nahraného souboru je až 3 GB, což je zatím nejvíc ze všech serverů. Pokud jste nenalezli vámi hledaný soubor na předchozích dvou serverech, dost možná jej naleznete tady. Nejvíce stahované jsou zde filmy a seriály.

Snad nikoho nepřekvapí, že si i Edisk zařídil svůj systém placení za stahování. Opět zaplatíte za to, že budete moct stahovat neomezenou rychlostí a neomezený počet souborů. Náruživí uploadeři si mohou pěkně vydělat tím, že rozšíří odkazy na své soubory do světa a za jejich stažení inkasují peníze.

Přejít na stránku

Hellshare

„Pekelný file hosting“. Takhle zní heslo dalšího ze share serverů. Hellshare nenabízí žádnou převratnou novinku, limit pro nahrávání souborů je pevně určen na 2 GB. Co se ale týče downloaderů, ti si bez placení na Hellsharu moc neužijí. Kromě limitu rychlosti jsou také sloty pro neregistrované uživatele málokdy volné a můžete si stáhnout jenom jeden soubor za několik hodin.

Vydělat si můžete i zde. Opět jde o sdílení odkazů na soubory a získání peněz za jejich následné stažení. Tyto možnosti výdělku jsou velice rozšířené díky warezu.

Přejít na stránku

Share-rapid

Přehozením dvou slov největšího share serveru na světě vznikl název jednoho z těchto serverů v Česku. Tento se od ostatních trochu liší, zatímco soubory můžete nahrávat zdarma, stahovat odsud nemůžete, pokud si nekoupíte kredit nebo si nezaplatíte paušál. Tohle řešení je dost kruté vůči lidem, kteří si nechtějí, nebo nemůžou platit stahování online, ale na druhou stranu za ty peníze dostanete přístup k velkému obsahu a k mnoha dalším výhodám.

Jen pro úplnost, i tento web nabízí možnost výdělku. Za každý 1GB, který si uživatelé od vás stáhnou, získáte 0,05 Kč. Poměrně  symbolická částka.

Přejít na stránku

Zahraniční servery

Share weby v cizině jsou samozřejmě daleko větší, než tuzemské, proto si jich pár uvedeme.

Rapidshare

Má smysl představovat snad největší share server na světě? Rapidshare nedávno oslavil své 5. výročí a pořád se těší hojné přízni stahovačů po celém světě. Nabízí dva druhy stahování – zdarma a RapidPro. Download zdarma je samozřejmě omezený, před stažením musíte vždy chvíli počkat, rychlost je nastavená dost nízko a po každém stažení je třeba čekat dalších 15 minut, než budete moct stáhnout cokoliv jiného.

Účty RapidPro vám naopak umožní využívat Rapidshare na maximum. Ceny se pohybují od 10 eur za měsíc, podle toho, jak dlouhou dobu si chcete zaplatit.

Přejít na stránku

Hotfile

Další zástupce zahraničních serverů. Tento má ale hodně omezený upload. Můžete nahrát soubor o maximální velikosti 400 MB, což je pro potřeby některých lidí dost málo. Stáhování je jak jinak, než omezeno, pokud si nechcete připlatit.

Hotfile má systém Premium, který vám umožní stahovat bez omezení. Ceny se pohybují od 9 dolarů za měsíc.

Přejít na stránku

Další zahraniční share servery:

  • depositfiles.com
  • fileserve.com
  • filesonic.com
  • filepost.com
  • mediafire.com

Jak je vidět, opravdu je kde stahovat. Nejčastějšími soubory na těchto serverech bývá samozřejmě warez, ať se už jedná o nelegální šíření her, filmů, nebo programů. I tak se ale jednotlivé weby snaží warezácké příspěvky mazat. Nicméně internetovému pirátství se nedá jen tak vyhnout.

Komentáře

Nahoru