Kam je nejlepší umístit router?

Věřte tomu nebo ne, ale fyzikové matematicky vypočítali, kam doma umístit router, aby to bylo nejlepší. Jestli ovšem očekáváte šokující odhalení, jste úplně vedle.

Student fyziky, Jason Cole, se prvotně zabýval optimalizací WiFi připojení ve svém bytě. K řešení problému si ale přizval matematiku. Začal tím, že zmapoval svůj byt, vytvořil si plánek, přiřadil stěnám refrakční hodnoty a pak použil efektní Helmholtzovy rovnice. Těmi si prakticky vymodeloval, jak router šíří elektromagnetické vlny.

Pokud se chcete dozvědět více o extrémně hustých matematických výpočtech nebo si rovnou chcete stáhnout aplikaci, která vám zaručeně poradí, zamiřte sem na Jasonův web. Jeho aplikaci WiFi Solver můžete stahovat na Google Play za 19,50 Kč. Je přece užitečná, takže za ni musíte nějakou tu korunu obětovat.

wifi-solver-1

Aplikace je v celku jednoduchá

Přijdete na to sami

Nicméně zřejmě ani nebudete potřebovat doktorát z fyziky, abyste si uvědomili, že pokud chcete mít po celém domě co nejlepší signál, je dobré router umístit doprostřed.

router-uprostred

Když se zamyslíte, je to docela evidentní, že uprostřed to bude nejlepší

Jason ovšem poznamenal, že to není vždy možné nebo esteticky vhodné. A proto byste prý měli využít jeho aplikaci, protože ta bere v úvahu materiál stěn a počítá s tím, od čeho se bude WiFi signál odrážet.

Wi-Fi_Gif

Nakonec se ve studii ještě dospělo k závěru, že s větší vzdáleností od routeru se zhoršuje signál. Překvapivé, že?

Zdroj: DailyDot

Komentáře

Nahoru