Kalifornská univerzita vám zaplatí polovinu školného, když budete hrát videohry

Kalifornská univerzita v Irvine láká studenty na stipendia, která dostávají výhradně hráči videoher. Slavnostním otevřením eSports arény na akademické půdě se tato univerzita stala Mekkou pro hráče.  

Mark Deppe, jednací ředitel UCI eSports, je mozkem eSports arény. Z bývalé kulečníkové herny vytvořil herní arénu, která je otevřená od 23. září 2016. V prostorách budou pravidelně hrát studenti videohry, přičemž se vytvoří také desetičlenný tým hráčů, který bude soutěžit v různých turnajích.

eSports aréna se nachází ve studentském centru univerzity, kde můžete najít také kurt a konferenční místnosti.

Univerzitním maskotem je mravenečník s notebookem, na kterého narazíte po cestě do arény.

A zde se nachází eSports aréna.

Jakmile vstoupíte do místnosti, uvidíte tuto neuvěřitelnou, pro hráče pohádkovou místnost vybavenou 70 kvalitními herními počítači.

U každého počítače se nachází toto šílené křeslo od firmy Vertagear. Vypadá jako sedadlo ze závodního automobilu. Pohodlné křeslo si můžete různě naklánět.

Hráči mohou být v normální poloze.

Anebo si mohou odpočinout.

Tato křesla nejsou levnou záležitostí, neboť jedno vyjde na 300 dolarů. Každé křeslo má logo univerzity.

Nechybí velké množství počítačů a monitorů, přičemž každý počítač vyšel na 2 tisíce dolarů.

U každého místa se nachází sluchátka s mikrofonem pro komunikaci s ostatními hráči.

Klávesnice s myší jsou od společnosti Logitech.

Vybavení arény nevyšlo ani na jediný cent, protože všechny věci společnosti iBuyPower, Logitech, Vertageard a další darovaly. Univerzita chce, aby studenti za každou hodinu použití platili 4 dolary.

Univerzita má obrovskou herní komunitu na akademické půdě. To je způsobeno mnoha faktory. Škola jako jedna z mála nabízí titul v Computer Game Science. Studenti jsou potom žádaní ve velkých herních firmách, které vyvíjí hry na počítače a konzoly.

Univerzita jako jedna z mála poskytuje hráčům stipendium. Známou komunitou univerzity je League of Legends, což je jedna z nejznámějších her na světě. Organizují se v ní různé turnaje a vítězové mohou získat několik milionů dolarů. Na jednom z turnajů bude i tým z univerzity ve složení 5 studentů.

Ostatní hráči si mohou zahrát Diablo 3, Overwatch, Final Fantasy 14 či Minecraft.

O tuto univerzitu budou mít zájem výhradně studenti, kteří rádi hrají videohry.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru