Kalifornie zákazala Pomsty pornem

Kalifornie zákazala Pomsty pornem

Včera se Kalifornie stala druhým státem USA, který zakázal sdílení intimních fotek nebo videí bez vědomí focené osoby. Toto platí jak pro online, tak i pro offline distribuce. Tento zákon bez problémů prošel kalifornskou legislativou a Jerry Brown, guvernér Kalifornie, ho již podepsal.

Jedná se tedy pravděpodobně o reakci na Pomsty pornem, o které jsme vás včera informovali.

V tomto zákoně je „intimní“ definováno jako cokoliv ukazující „ jakoukoliv část genitálii, a v případě žen i jakoukoliv část prsních dvorců, která je nezakrytá nebo viditelná přes oblečení.“

V senátu tento zákon prošel již 15. srpna v poměru 37 ku jedné. 11. září na shromáždění tento zákon prošel v poměru 77 ku jedné. Autor tohoto zákonu, senátor Anthony Cannela se k tomu vyjádřil:

Příliš mnoha lidem byli zničeny životy kvůli činům těch, kterým věřili.

Jediný, kdo hlasoval pro neschválení byl Tim Donnelly. Učinil tak z důvodu, že podle něj není třeba, aby stát se více míchal do toho, co se děje v ložnicích.

A co hrozí lidem, kteří se mstí pornem? Podle již platného zákona až 6 měsíců ve vězení a pokuta tisíc dolarů (20 tisíc korun). To je sice dostatečné riziko pro obyčejné lidi, ale provozovatele velkých internetových stránek to moc nepoškodí.

Ty totiž podle známých informací měsíčně vydělávají až desetitisíce dolarů měsíčně. Navíc Kalifornie je teprve druhým státem, který schválil podobný zákon. Tím prvním byl stát New Jersey.

Zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru