Kabát místo přítelkyně?

Kabát místo přítelkyně?

Osamělí japonští muži se již brzy dočkají hřejivého objetí

Japonsko je známé stovkami tisíc osamělých mladých mužů, neschopných najít si přítelkyni. Právě v této zemi extrémů se zrodil další, pro Evropana poněkud kuriózní vynález – kabát, který by měl dokázat nahradit láskyplné dívčí objetí.

Japonští studenti z Univerzity v Tsukubě představili kabát, vybavený popruhy a sluchátky. Po obléknutí si muž zapne popruhy a nasadí sluchátka. Zabudovaný systém na utahování popruhu pak simuluje dívčí objetí kolem pasu. Sluchátka nasazená na uších by pak měla reprodukovat šeptaná láskyplná slova.

Speciální kabát je zatím prototypem a není jasné, kdy by se mohl začít masově vyrábět. Výrobní náklady jsou ale prý velmi příznivé, takže větší produkci již nestojí nic v cestě. Vynálezci novinky uvažují, že by kabát do budoucna vybavili i dalšími prvky pro věrnější simulaci, třeba speciálními helmami s virtuální realitou. Není ovšem kontakt se skutečnou dívkou stále tou lepší možností, pánové?

Zdroj: https://www.novinky.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru