K životu stačí 25 m². Tak „velký“ je moderní minidomek

K životu stačí 25 m². Tak „velký“ je moderní minidomek

Ve světě je stále populárnější bydlení na co nejmenších obytných plochách. Má to několik důvodů. Lidé chtějí bydlet ve městech, ale ta nejsou nafukovací, tudíž se musejí uskromnit a spokojit se s nejnutnějším obytným zařízením. Dalším důvodem je i to, že lidé doma tráví čím dál méně času. Většinou přes den pracují a domů se chodí jen vyspat. Tomuto novému životnímu stylu skvěle odpovídá návrh domku s moderním designem.

Nejpřívětivější na minidomku je cena. Stojí stejně jako garsonka v menším městě, tedy milion a půl korun. Poskytuje nám ale více soukromí. Rozlohou i rozvržením místností nám minidomek jednopokojový byt opravdu připomíná. Nicméně je tam to nejnutnější, a navíc to dobře vypadá!

Můžeme si vybrat ze tří variant

Existují 3 varianty minidomku. Liší se velikostí obytné plochy. Ten nejmenší má 25 m², střední má 33 m² a ten největší 44, 5 m². V prvních dvou se jedná o 1+kk. V té největší možné variantě máme dokonce oddělenou ložnici. Ani u jednoho z provedení nechybí venkovní, dřevěná terasa, která má kompenzovat menší vnitřní prostory.

Celé zařízení je velmi prakticky uzpůsobeno. V domku je kuchyňský kout s prostornou lednicí, jídelní stolek s židlemi, dvoulůžková postel, která se přes den složí do pohovky, a dokonce i malý pracovní kout. Toaleta se sprchou je oddělena.

V projektu, který byl zacílen na moderní, praktický a cenově dostupný domek se angažovala společnost AVAVA Systems. Model domku je pojmenován Britespace, na jeho vytvoření se podíleli architekti a inženýři z AVAVA Systems.

minidomek5

 

minidomek4

 

minidomek2

Nejsou potřeba žádné zděné základy

Na stavbu domu není potřeba nic zdít. Praktická je i jeho stavba. Nejmenší model má 64 komponentů, které se dají sestavit během jednoho dne. Samozřejmě si můžete zvolit vybavení a interiér dle své libosti. Podle vašeho výběru se odvíjí i cena domku. Model o rozloze 25 m² přijde na 60 tisíc dolarů.

Za příklad praktičnosti se dá zmínit rodina ze San Franciska. V tomto domku bydlí pár důchodců na zahradě vlastních dětí. Vyřešili tak problém dvougeneračního bydlení pomocí Britespace domku. Oba páry májí soukromí a zároveň je od sebe dělí pouze zahrada

Zdroj, text/foto: avavasystems.com 

Zajímá se o psychologii, filozofii a online marketing. Studuje na vysoké škole marketingovou komunikaci. Nyní působí jako Trainee Online marketigu ve společnosti Seznam.cz. Ve volném čase spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla. Cíl je cesta, na které zdoláváte překážky, které vás posilují.

Komentáře

Nahoru