Dnes vyšlo 15 článků

K čemu byl původně Android?

K čemu byl původně Android?

Tvůrci Androidu se původně zdálo, že by byl vhodný k vytvoření chytrých fotoaparátů. Přepracování ale způsobilo, že se dostal na mobilní telefony a způsobil doslova expanzi mobilního trhu.

„Ta stejnou platformu, ten stejný operační sytém, který jsme vytvořili pro fotoaparáty, se stal základem pro Android v mobilních telefonech,“ uvedl na ekonomickém summitu v Tokiu spoluzakladatel Androidu Andy Rubin.

K čemu chytré fotoaparáty?

Dále uvedl, že bylo původně v plánu vytvořit platformu pro fotoaparáty, která by umožnila ukládat fotografie online v cloudu. Ukázal původní snímky pro investory z roku 2004 včetně jednoho s fotoaparátem připojeným kabelem nebo bezdrátově k domácímu počítači a vázaným na „Android Datacenter.“

Samsung Galaxy Camera

Samsung Galaxy Camera

Proč se ve fotoaparátech neujal?

Růst vývoje digitálních fotoaparátů se postupně zpomaluje. Dobrý fotoaparát dnes potřebují jen profesionální či vášniví fotografové. Běžnému člověku stačí mobilní telefon. Ano, právě mobilní telefon, jehož směrem se vydal i Android.

Vydal se správnou cestou

S telefony Android dopadl o mnoho lépe. Ze začátku rozhodně nikdo nečekal, že Android bude pokrývat 72% mobilního trhu. Na konci března Google uvedl, že do provozu již bylo uvedeno celosvětově více než 750 milionů zařízení s tímto operačním systémem.

Návrat ke kořenům

Přesto se ale Android nakonec vrátil ke svým kořenům. Samsung vyvinul Galaxy fotoaparát, který běží na Androidu. Podobně byl Android použit jinými výrobci, jako jsou Nikon a Polaroid. Byl ovšem použit již i v různých jiných zařízení – tabletech, TV, espresovačích nebo ledničkách.

Zdroj: pcworld.com

Obrázek: google.about.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru