Jyxo.cz je nyní přesměrováno na Yoopy.cz

Podle registru NIC.cz patří již tato doména do portfolia společnosti CET 21, spol. s r.o. a je přesměrována na subdoménu sluzby.yoopy.cz, stejně jako doména Vybereme.cz. Jyxo.cz byl jeden z prvních českých vyhledávačů, který však po letech upadl trochu v zapomnění.

A zdá se, že k jeho vzkříšení již nedojde. Nicméně některé sekce jsou stále ještě aktivní – například sekce clanky.jyxo.cz. Pamětníci uroní slzu. Střední generace jen může zvolat: „Sláva vítězům (CET 21), čest poraženým (Jyxo).“ A ti nejmladší jen utrousit – co to je vlastně to Jyxo?

O Jyxo

Český vývojářská firma, kterou založil někdy kolem roku 2002 Michal Illich. Z počátku se jednalo o vývojářskou firmu, která pro některé portály zajišťovala vyhledávací technologie (Atlas), pro Seznam například pomáhala vyvíjet PPC inzertní systém Sklik. Její nejznámější projekty jsou Jyxo.cz, Mozek.cz, Blog.cz (ve své době pátý nejnavštěvovanější český server) a Vybereme.cz. V roce 2008 firmu skoupila společnost CET 21 (vlastní televizi Nova a mnohé další televizní stanice). Spekulovalo se tehdy o částce 200 milionů korun, kdy v konečném důsledky si vlastně CET 21 „koupila 2 miliony uživatelů“. Zbývá jen položit si otázku – vyplatila se CET 21 tehdy ona akvizice?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru