Justinovi se povedlo další faux-pas

I Justin Bieber se aspoň občas musí potýkat se stejnými problémy jako běžní lidé. V některých věcech prostě neplatí výjimky ani pro celebrity a trapasy se nevyhýbají nikomu. A tak musel ze svého Instagram účtu odstranit fotku z návštěvy svatyně Jasukuni v Japonsku.

Celé je to vlastně Justinova hloupost. Kdyby se nechtěl chlubit, nikdo by se o jeho kontroverzní cestě nedozvěděl. Se svými více než 15 miliony followerů na Instagramu však bylo jasné, že se informace rozšíří.

bieber24f-1-web

„Děkuji vám za vaše požehnání,“ připsal Justin k fotce.

Naneštěstí pro Biebera ale Jasukuni nebylo jen místem pro modlitby. Svatyně ve skutečnosti vzdává hold čtrnácti japonským vůdcům, kteří byli po druhé světové válce usvědčení z válečných zločinů.

„Když jsem byl v Japonsku a viděl jsem tam krásnou svatyni, požádal jsem řidiče, aby zastavil. Mylně jsem se domníval, že svatyně sloužila pouze k modlitbám. Každému, koho jsem urazil, se hluboce omlouvám,“ napsal pak na svém Instagramu. „Miluji tě, Číno, a miluji tě, Japonsko.“

Příště by se mohl lépe informovat

Do ohně přilila i skutečnost, že si příspěvek dost špatně načasoval. Zveřejnil ho totiž jen několik dní poté, co 150 japonských politiků navštívilo svatyni, aby oslavili každoroční jarní festival. A tahle návštěva byla dost kontroverzní. Čínští představitelé ji přirovnávají k tomu, když němečtí politici dávají květiny na Hitlerův bunkr.

„Neznám politický postoj toho kanadského zpěváka, ale Čínský pohled na japonské vůdce, kteří navštívili svatyni Jasukuni, je jasný,“ uvedl mluvčí čínského ministerstva zahraničí Qin Gang. „Doufám, že se zpěvák dozví něco více o historii japonského militarismu.“

bieber-21

Další z Bieberových fotek z Instagramu

Není pochyb, že si to Bieber zapamatuje. Nejen na Instagramu se na něj snesla vlna kritiky. I na Twitteru byl zaplaven tweety od zlobících se čínských a jihokorejských fanoušků. Někteří z nich dokonce požadovali, aby byl Bieberovi zakázán vstup do jejich zemí, nebo přímo do celé Asie. A natrvalo.

Není to však poprvé, co se Bieber dostal do takových problémů. Loni v dubnu vyvolal pobouření při návštěvě v amsterdamském muzeu. Napsal do návštěvní knihy, že Anne Frank by určitě byla belieberka. Bylo by to opravdu hezké… Jenže pokud to náhodou nevíte, Anne byla malá židovská dívenka, která se schovávala před krutostmi své doby a psala si deníček. Pak ji ale nacisté objevili a skončilo to s ní špatně. Dodnes je symbolem holocaustu.

Zdroje: Independent, Business Insider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru