Justin Timberlake prodal své skladby za 100 milionů dolarů

Justin Timberlake prodal své skladby za 100 milionů dolarů

Zpěvák Justin Timberlake se stal posledním umělcem, který zpeněžil svůj písňový katalog, a prodal práva na hity jako “SexyBack” a “Cry Me a River” londýnské hudební investiční společnosti, za níž stojí soukromá kapitálová společnost Blackstone.

Podmínky dohody se společností Hipgnosis Song Management nebyly zveřejněny, ale deník The Wall Street Journal ve čtvrtek uvedl, že byla oceněna na něco málo přes 100 milionů dolarů. Jednačtyřicetiletý Timberlake předává plné vlastnictví a kontrolu nad přibližně 200 písněmi, které napsal nebo spolunapsal během své kariéry frontmana boybandu NSYNC, sólového umělce a filmových soundtracků.

Mezi jeho hity patří “Bye Bye Bye” a “Girlfriend” z dob NSYNC, “Cry Me a River”, “SexyBack” a “Mirrors” z jeho sólové kariéry a “Can’t Stop the Feeling!” z animovaného filmu “Trollové” z roku 2016. Timberlakeova dohoda je pokračováním trendu dlouhé řady umělců, kteří prodávají své písně investorům nebo hudebním vydavatelstvím. Ty jsou také způsobeny streamováním, které nabízí možnost lukrativnějších honorářů, protože zákazníci se hrnou ke službám jako Spotify a Apple Music.

V posledních měsících Sting prodal svůj písňový katalog společnosti Universal Music Group za 250 milionů dolarů a pozůstalost Davida Bowieho prodala jeho hudební katalog za 250 milionů dolarů společnosti Warner Chappell Music. Jen několik týdnů předtím prodal Bruce Springsteen svůj kultovní písňový a vydavatelský katalog společnosti Sony Music za neuvěřitelných 500 milionů dolarů.

Dohoda s Timberlakem je třetím velkým obchodem společnosti a dosud největším, uvedla společnost.

 

Zdroj, foto: nypost.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru