Julie Ann Horvathová: Designérka, vývojářka (GitHub)

Julie Ann Horvathová je návrhářka a vývojářka v GitHubu. Ráda o sobě tvrdí, že je designérkou modelů s velkým citem pro vytváření marketingové značky. Tráví hodně času na konferencích a jako dobrovolnice učí ženy kódovací systémy.
Je také autorkou a organizátorkou projektů Passion, měsíční diskusní série navržené k oslavě práce žen v technologickém průmyslu.

julie.ann.horvath

Jaký hardware používáte?

Macbook Pro SSD a 8 GB paměti RAM. Je pro mě důležité, aby bylo možné spustit programy z Adobe Creative Suite a ještě mít další místní servery běžící na pozadí i více prohlížečů. Ještě jsem nepřešla na Retina Macbook. Pořád doufám, že Apple vydá Retina Air. To by bylo ideální.

Někdy používám displej Cinema Thunderbolt. Chci být mobilní a často pracuji z domova, ale jezdím taky po celém světě, takže se obvykle držím jen svého Macbooku. Když jsem však v kanceláři, používám větší display.

A co software?

Já většinou navrhuji v prohlížeči, ale používám CS6 Photoshop na ukládání a ve vzácných případech, když dělám nějakou ilustrační práci, používám Illustrator. Většinu svého času trávím v Sublime Textu. Počítají se prohlížeče jako software? Pokud ano, tak Google Chrome je místo, kde dělám většinu své práce.

Žiju v GitHub workflow, což obvykle vypadá asi takto: Strhnu kód ze vzdáleného depozitáře, provedu místní změny, otestuji je a stisknu kód zpět na GitHub. GitHub má nyní celý tok v prohlížeči, který mohu používat na malé změny jako třeba opravy překlepů. Protože používám GitHub Pages pro většinu statických webových stránek, které navrhuji, mohu jen potvrdit změny v prohlížeči a stránka se pak postaví sama téměř okamžitě.

Upřímně, nemohla bych žít bez ColorSnapperu. Nikdy jsem se nenaučila teorii barev a nechodila jsem ani na uměleckou školu. Zaměřovala jsem se hlavně na dobrý design, takže jsem docela silně závislá na schopnosti vybrat barvu webu a vytvořit dobrý vzhled nebo efekt. To je také užitečné pro převod hex hodnot do RGBS a naopak.

Používám CloudApp jako posedlá. Jako designérka si neustále dělám screenshoty své práce jak pro svou vlastní potřebu, tak i pro sdílení se svými spolupracovníky a kolegy.

Apple Mail. Dělám hodně terénní práci v naší komunitě a vedu si většinu svých GitHub oznámení ve složce Doručená pošta, takže používám email docela hodně. Nastavila jsem si klávesovou zkratku pro archivaci přímo z mého seznamu doručené pošty. Takže to mi šetří spoustu času při brodění se přes příchozí oznámení a náhodné spamy, které se mi tam vrší.

Používala jsem Mac OS pro zaznamenání věcí, dokud mě nezačalo štvát, že mi zakrývají celou plochu. Jako alternativu jsem před několika lety začala používat Notational Velocity. Je to super pro psaní poznámek a obecně pro zápis věcí, které musím udělat.
Používám IMessage na chatování s lidmi během svého pracovního dne. Synchronizovala jsem si své staré AIM účty, své osobní telefonní číslo a své účty na Gmailu. Mám tak skvělý přístup ke všem těmto kontaktům přes jeden stejný interface.

Jaké by bylo vaše ideální nastavení?

Dala bych vše za MacBook Air s větší pamětí a displejem Retina. V GitHubu mnozí z nás pracují na dálku a na cestách. Na tom je založena naše společnost. Takže teď jenom čekám na tu správnou technologii, která se bude hodit na tuto mobilitu nebo alespoň na tu, která bude ladit se softwarem, jejž používám.

Zdroj: https://julie.ann.horvath.usesthis.com/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru