Dnes vyšlo 15 článků

JuiceBox na Kickstarteru – nejmenší powerbanka, kterou jste kdy viděli. A kterou již asi nikdy neuvidíte

Přestože se výrobci mobilních telefonů neustále snaží, výdrž baterie u mobilních telefonů je pořád nedostatečná. Už je standardem, že si s sebou kromě smartphonu nosíme ještě powerbanku, ze které během doby, když nemáme nikde poblíž zásuvku, můžeme svůj telefon v klidu dobít.

Pro ty, kteří to neví, dodáme, že powerbanka je externí baterie, kterou připojíte k telefonu a dobijete ho z ní. Powerbanka ovšem taky nebere energii jen tak ze vzduchu, doma je nutné ji opět dobít. Navíc je často velká a neskladná. A tak přišel JuiceBox.

JuiceBox je vlastně malou powerbankou, která teď sbírá peníze na Kickstarteru. Dost se jí daří, požadovaná částka už byla vybrána nejmíň 10x a kampaň skončila teprve nedávno. Obrovským úspěchem a zároveň neúspěchem. Ale vezměme to hezky popořadě.

juicebox

Příběh JuiceBox – malá powerbanka s trochou šťávy

Existují dvě verze JuiceBox – s konektorem lightning pro iPhony a se standardním microUSB pro Androidy. Obě verze jsou dostupné v černé nebo bílé barvě a u obou platí, že vám za 20 minut dobijí telefon na hodinu funkčnosti.

Není to nic extra, ale za určitých okolností vám to může zachránit život. Navíc – co byste také chtěli za tak nízkou cenu :-)? JuiceBox vás přijde na devět dolarů (necelých 215 korun) a to včetně poštovného (po celém světě), nabíjecího kabelu a adaptéru do zásuvky a držáku, kterým JuiceBox připevníte na klíče. Určitě běžně utrácíte mnohem víc za mnohem větší zbytečnosti :-).

Skutečný přínos JuiceBoxu je v tom, že si jej můžete vzít všude s sebou. Ztratili jste se v lese? Pokud máte na klíčích JuiceBox, dobijete si mobil a použijete navigaci. Chodí vaše dítě pozdě v noci domů s vybitým mobilem? S JuiceBoxem dá aspoň vědět, kde je. Už v listopadu měly všem, kteří přispěli, jejich JuiceBoxy přijít. Hodně lidí díky tomu darovalo na podporu 25 dolarů, aby dostali rovnou čtyři JuiceBoxy. Plánovali totiž obdarovat rodinu na Vánoce. Docela pěkný nápad na dárek, co říkáte? A co vy, pořídili byste někomu k Vánocům také jeden JuiceBox? Tak to máte smůlu, protože tento projekt, i když vybral dostatek peněz, byl pozastaven. O důvodech se zatím spekuluje. 

Neslavný konec na Kickstarteru

Kampaň na Kickstarteru nakonec skončila před necelými 17 hodinami. Původní cíl, vybrat 5 000 dolarů (120 000 Kč) se podařilo bez problému splnit. Vybralo se 61 299 dolarů (téměř 1,5 milionu korun). Už to vypadalo, že se začne vyrábět, ale ouha. Celá kampaň byla zrušena a nakonec to vypadá, že celý JuiceBox byl jeden velký podvod, jehož cílem bylo jen vybrat z důvěřivých lidí peníze a pak zmizet i s penězi neznámo kam.

Smutné na celé události je, že se tak stalo, až poté, co na podvod upozornili samotní “dárci” (investoři), kterým se nezdály mnohé detaily v promo videu k produktu JuiceBox. Na základě jejich podnětů pak Kickstarter celou kampaň zrušil a zavázal se všem, co chtěli poslat peníze na podporu tohoto projektu, že jejich peníze, budou uvolněny z blokace a nebudou jim účtovány žádné poplatky za převod. Inu – i takto může skončit na první pohled nadějný projekt.

Komentáře

Nahoru