Jsou v bezpečí vaše data? A jste v bezpečí vy?

Jsou v bezpečí vaše data? A jste v bezpečí vy?

V současné době se objevují negativní názory na cloudové služby. Některým lidem se nelíbí, že by si data měli ukládat k někomu cizímu, do nějakých cizích datových center. Ale vždyť to děláme denně. A pokud máte nějaký svůj web, jen ve výjimečných případech běží na vlastním serveru, že? Ale teď si představte, jaké nebezpečí by mohlo takové datové centrum připravit pro vás.

Datová centra jsou dnes stále větší a spotřebují stále více energie. S vývojem datových center jsou servery stále výkonnější a efektivnější. Je pravda, že s vývojem technologií se stále výkonnější věci vejdou do stále menších rozměrů. Datová centra však svojí velikostí ohromí kde koho.

A tak si představte, že jste v temné místnosti se stropem asi 5 metrů vysoko nad vámi. Jste v bludišti síťových kabelů, elektrických zásuvek a ostatních drátů. Přikrčíte se, lezete po kolenou a záda vás bolí. To všechno jen abyste se vyhnuli všem kabelům a nic nerozbili. Do toho na vás z určitého počtu směrů vanou rychlé proudy vzduchu.

Zní to jako noční můra?  Ano, ale představte si, že pro některé IT pracovníky to byla realita. A v některých data centrech možná ještě je. Jinde ale ne. Vnet nasazuje vyšší standard. V Bratislavě vybudovali nové ekologické a bezpečné datové centrum s garantovanou dostupností 99,993%. Můžete si tam výhodně objednat i vlastní server – viz https://www.dcdigitalis.sk/sk/sluzby/vlastny-server. A čím je tolik výjimečné? Jedná se o první datové centrum na Slovensku, kde využívají chlazení adiabatickým odpařováním. Mimo to pomáhají i přilehlému zahradnímu centru Kulla, kterému odpadovým teplem vyhřívají skleníky.

Komentáře

Nahoru