Jony Ive bude navrhovat vánoční stromeček, iPhony už ho nebaví

Jony Ive je hlavní designér Applu, je to tedy on, komu vděčíme za design iPhonů, iPadů a MacBooků. Nicméně nejspíš nevíte, že své designérské schopnosti občas uplatňuje i mimo firmu.

Není to poprvé, co se Jony rozhodl zpestřit si kariéru. Například v roce 2013 navrhl spolu s legendárním průmyslovým designérem Marcem Newsonem stůl. Ten byl pak vydražen za 1,6 milionu dolarů (40 milionů korun) a peníze šly na charitu. Kromě toho v minulosti spolupracoval třeba na klavíru nebo fotoaparátu Leica.

stul

Stůl podle Jonyho

Letos to bude vánoční stromeček

Tentokrát se přesouvá k rostlinám, přesněji přímo k vánočnímu stromečku. Výsledný stromek pak bude stát v londýnském hotelu Claridge, který to oznámil na svém webu. Na luxus jsou tam zvyklí, v předchozích letech jim navrhovali vánoční stromečky například Dolce & Gabanna či Christopher Bailey z Burberry.

burberry

Čím extravagantnější, tím lepší. Tohle je dílo Christopha Baileyho

My tipujeme, že Jonův design bude velmi minimalistický. Možná stromeček vůbec nebude mít jehličí, aby vypadal estetičtěji. Jak to dopadne, se dozvíme už 18. listopadu, kdy bude oficiálně odhalen.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru