Dnes vyšlo 15 článků

Z bezdomovce milionářem, motivující příběh Johna Paula DeJoria, který si žije svůj americký sen

Frank Sinatra kdysi řekl, že nejlepší pomsta je obrovský úspěch. V tomhle mu opravdu dávám za pravdu, protože tentokrát nám padl do oka neuvěřitelný příběh bezdomovce, který se postavil na nohy a nyní jeho čistý majetek odhaduje magazín Forbes na 3 miliardy dolarů. Z ulice se probojoval do první ligy, jak to dokázal? 

Na úvod bych vám rád představil Johna Paula Dejoria. Obyčejný muž s neobyčejným příběhem. Prošel si chudobou, ocitl se na ulici a vybudoval milionové impérium. Vše to začíná už od jeho útlého věku, konkrétně v 9 letech, kdy musel vyrůstat v dětském domově. Prošel si i temnou stránkou Los Angeles a jeho učitel na střední ho považoval za vyvrhel současného světa. Jeho celoživotní neúspěch vyvršil 22 rokem života, kdy byl odkázán pouze na sebe a ocitl se na ulici. Bez domova, rodiny a finančního příjmu.

Inspirující příběh miliardáře, který se z bezdomovce dostal do popředí kosmetického průmyslu

Inspirující příběh miliardáře, který se z bezdomovce dostal do popředí kosmetického průmyslu

Slibný start kariéry v kosmetickém průmyslu

I přes to se nevzdal a neustoupil. Hledal si práci, což ho zavedlo do různých firem, kde si mohl vytvořit kontakty. Nakonec se uchytil ve společnosti Redken, což je americká značka profesionální vlasové kosmetiky vlastněná firmou L’Oréal. Tak se John poprvé dostal do průmyslu, kde se ve velkém obchoduje s kosmetickými prostředky.

Zlom jeho kariéry přišel v roce 1980, kdy oslovil svého přítele a kadeřníka Paula Mitchella. Zeptal se ho, zda by s ním nešel do podnikání. Vzhledem k tomu, že oba měli dostatek zkušeností a praxi, rozhodli se, že na trh přinesou revoluční produkt pro profesionální kadeřníky.

„Začal jsem v roce 1980, když jsem měl u sebe jen 350 dolarů. Inflace byla vyšší jak 12%, sazby dosahovali 18 – 20% a nezaměstnanost se vyšplhala nad 10%,“ vzpomíná na své začátky John.

Zakladatelé společnosti Paul Mitchell Systems

Zakladatelé společnosti Paul Mitchell Systems

Hvězdný pád

Ze začátku jejich podnikání bylo opravdu skromné. Stačil jim jeden záznamník, poštovní schránka. Celý jejich byznys byl založený na skromnosti. Našli si investora a vše vypadalo opravdu jako americký sen. Avšak vše růžové se v jeden den naprosto zkazilo. Opustila ho žena a DeJoria zůstal bez peněz. Ocitl se tak již po druhé na ulici. Ale ani tato obtížná životní situace ho nezlomila, vytrval a právě to mu prorazilo cestu k úspěchu.

John Paul Mitchell Systems John Paul DeJoria

Z bezdomovce se vypracoval na miliardáře

Jeho firma Paul Mitchell Systems mezitím rostla a prodeje dosáhly hranice milionů dolarů. Jejich produkt se stal měřítkem kvality a revoluce. Vymysleli totiž šampón, který vyžadoval pouze jedno umytí – což přinášelo pro profesionály neuvěřitelnou úsporu času a peněz.

Jak si žije svůj americký sen dnes?

Možná bychom mohli zmínit, že v současné době je DeJoria spoluzakladatelem miliardové společnosti Paul Mitchell Systems, což je společnost, která dodává kosmetické přípravky do více jak 150 tisíc kosmetických salónů ve více jak 87 zemích světa. Do toho ještě založil společnost Patron Spirits Company, která se zařadila do žebříčků top světových prodejců tequilly. A ještě jedna perlička na závěr, loni založil společnost ROK MOBILE, což je mobilní operátor kombinující své služby s hudbou.

Zdroj: paulmitchell, investicne, YouTube

 

Komentáře

Nahoru