Dnes vyšlo 15 článků

Jmenuje se Isis a Facebook jí kvůli jménu zablokoval účet z obavy, že se jedná o teroristku

Pravidla sociální sítě Facebook jsou jasně stanovená a jedním z pravidel je, že uživatel musí při registraci uvést své pravé jméno. Nicméně, to se americké uživatelce vymstilo, neboť její skutečné jméno připomíná teroristickou organizaci Islámský stát. Facebook jí účet zablokoval a odblokování bylo poměrně složité.

Americká inženýrka se chtěla v úterý, stejně jako každý jiný den, přihlásit ke svému facebookovému účtu. Čekalo ji nepříjemné překvapení, protože její účet byl ze strany společnosti Facebook zablokovaný. Prostřednictvím Twitteru ji jeden z facebookových přátel informoval, že jejich konverzace byla označena za spam a snažil se zjistit, zda se její účet nestal cílem nějakých hackerů. Nicméně, za tímto činem nestáli žádní hackeři, ale sám Facebook. Sociální síť zablokovala americké inženýrce účet, protože se jmenuje Isis Anchalee. Facebook se domníval, že je její jméno spojené s teroristickou skupinou Islámský stát.

Facebook-app

Facebook se snaží odstranit falešné profily.

„Facebook si myslí, že jsem teroristka a zablokovali mi účet,“ odpověděla Isis svému kamarádovi.

Na druhou stranu, za zablokováním účtu nemuselo stát podezření z terorismu. Facebook se totiž snaží donutit uživatele, aby se registrovali pod pravdivými údaji, čímž chce eliminovat falešné profily. Ze sociální sítě by tak měly zmizet profily domácích mazlíčků či falešné účty celebrit.

Facebook měl se špatným blokováním účtů problém už v minulosti, kdy zablokoval účty transvestitů či amerických indiánů, kteří používali svá pravá jména.

Pravděpodobně se nejedná o jedinou potíž, kterou mají nositelky jména Isis. Vznikla totiž online petice, která obsahuje na 58 tisíc podpisů. Tato petice žádá, aby se zkratka ISIS v médiích změnila na zkratku ISIL.

Nyní je účet mladé Američanky dostupný a dokonce se jí na Twitteru osobně omluvil jeden ze zaměstnanců Facebooku. Aby došlo k obnovení profilu, musela Isis poslat kopii cestovního pasu pro ověření identity.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru