Jízdomat se mění na BlaBlaCar

Notoricky známá komunita pro spolujízdu – Jízdomat – se nyní stává součástí globální jedničky v oblasti spolujízdy. Jízdomat se mění na BlaBlaCar, který má ve světě již na 20 milionů členů.  

Jízdomat vznikl před pěti lety, kdy byl tehdejší student VŠE Jan Mittner unavený z pravidelného dojíždění z Třebíče do Prahy. Cesta vlakem či autobusem pro něj byla nekomfortní, což mu vnuklo nápad založit službu Jízdomat.

jízdomat

Jan Mittner uživatelům Jízdomatu vše vysvětluje v následujícím dopisu:

„Ahoj Jízdomaťáci!

Před pěti lety jsem jako student VŠE pravidelně dojížděl na trase mezi Prahou a Třebíčí. Cesta vlakem i autobusem byla zdlouhavá a nepohodlná. Z myšleny na přizvání cestujících, kteří by mi pomohli s náklady na cestu, se v říjnu 2010 zrodil Jízdomat – s kolegy jsme vytvořili portál pro spolujízdu, který si oblíbily desítky tisíc z vás.

Cítíme však, že aby se z našeho projektu stal opravdu plnohodnotný způsob dopravy, je třeba ho v rámci našich zemí posunout na vyšší úroveň.

Jsme rádi, že díky BlaBlaCaru můžou lidé v Česku a na Slovensku získat ve spolujízdě ještě lepší služby. Celosvětová komunita znamená rychlejší zpopularizování spolujízdy u nás a také lepší možnost setkání nabídky s poptávkou.

Děkujeme všem, kdo si Jízdomat zamilovali a komu pomohl na cestách!

Jedeme dál s BlaBlaCarem!

S pozdravem

Jan Mittner“

Co je BlaBlaCar?

BlaBlaCar je celosvětová komunita, která působí ve 22 zemích. Vedle České republiky a Slovenska patří mezi další nováčky také Brazílie a Mexiko.

Prostřednictvím jednoho kliknutí přenesete veškerá hodnocení z Jízdomatu na BlaBlaCar. Nicméně vypsané a přihlášené jízdy je nezbytné vytvořit znovu. Rezervované jízdy zhlédnete ještě v seznamu na Jízdomatu.

Nezapomeňte si stáhnout novou appku do svého chytrého telefonu, protože appka Jízdomatu je již nefunkční. Jedná se o aplikaci BlaBlaCar, kterou najdete v Google Play a také v App Store.

Zdroj / Foto: Jízdomat, BlaBlaCar

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru