Již dnes startují nové generické domény!

Již dnes startují nové generické domény!

Dnes startuje mezinárodní organizace ICANN proces, při kterém se dočkáme největšího rozšíření prostoru domén druhé úrovně. Tato organizace začne přijímat žádosti o vytvoření libovolných generických domén druhého řádu pro jakékoliv zájemce.

Právě ICANN spravuje systém doménových jmen a jeho kořenové servery, rozhoduje tak o doménách nejvyšší úrovně rozpoznávanými jejich kořenovými servery. Tento systém byl do této doby velmi limitovaný. Kromě národních domén, přidělovaných jednotlivým státům, kterých je zhruba 250 a IDN domén v jiných znakových sadách jako například latinské abecedě existuje jen 21 generických domén nejvyšší úrovně.

V této přelomové novince si subjekty budou moct zažádat o libovolné domény na libovolné využití splňující poměrně přísná pravidla. Je tak možné získat domény pro města, firmy, různé účely, ale i domény konkurující dnešním doménám.

Registrační poplatek domény bude dosahovat 185 tisíc dolarů a v případě více zájemců proběhne aukce, kde se doména vydraží.

Zdroj: ICANN.org

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru