Již v příštím roce budeme mít nové univerzální 3D brýle

Již v příštím roce budeme mít nové univerzální 3D brýle

V pondělí společnosti Sony, Panasonic, Samsung a výrobce 3D technologií Xpand oznámily vývoj nových 3D brýlí. Ty by měly vyhovovat novému standartu a budou použitelné na všech TV a jiných zařízeních jmenovaných výrobců. To by mělo snížit jejich cenu, zároveň brýle mezi diváky více zpopulárnit a zvýšit jejich prodej.

Tyto nové univerzální 3D brýle budou podporovat komunikaci s TV pomocí Bluetooth a infračervenou komunikaci, přičemž budou nabízet i různé podporované infračervené protokoly využívané jednotlivými výrobci. Podle oznámení výrobců by měly být kompatibilní s TV vyrobenými v tomto roce a k dispozici budou k dispozici příští rok.

Počátky 3D se nachází už ve 30. letech 19. století, kdy Charles Wheatstone popsal princip vzniku trojrozměrného obrazu v mozku člověka. Jako příklad vytvořil stereoskop, jednoduché mechanické zařízení, které drží před očima diváka dva obrázky jedné scény sejmuté z různých úhlů. Tím ošálí mozek diváka a ten vidí scénu plasticky. Od jeho vynálezu vedla již jen krátká cesta k použití 3D efektu ve fotografii, filmu a televizi. (zdroj: Wikipedia)

Štítky:

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru