Již brzy budou hesla přežitkem. Organizace FIDO přichází s revolucí v bezpečnosti

Již brzy budou hesla přežitkem. Organizace FIDO přichází s revolucí v bezpečnosti

Naše hesla jsou velice citlivá data, a proto je často nemáme napsané tam, kde je vždy najdeme. Určitě už se každému z nás alespoň jednou stalo, že jsme si nemohli na důležité heslo vzpomenout. A to hlavně proto, že v rámci bezpečnosti je nutné hesla neustále měnit. Nezisková organizace FIDO přichází s revolucí v bezpečnosti a klasická hesla nahradí bometrickými a dalšími faktory.

FIDO – nezisková organizace, která je ale složená z velkých hráčů, jako jsou Microsoft, VISA, Google nebo PayPal, přichází s revolucí v bezpečnosti našich dat. FIDO nabízí hned dvě možnosti: metodu přihlašování bez hesla nebo dvoufaktorové přihlašování. První metoda chce nahradit heslo PIN kódem a biometrickým ověřováním, jako např. rozpoznáním obličeje, snímáním otisku prstu nebo mluvenou frází. V případě dvoufaktorového přihlašování bude zadáno heslo, které bude potvrzeno například pomocí USB klíče.

Zabezpečení zdarma

Nyní možnost ověřování pomocí otisků prstů nabízejí například smartphony jako Apple iPhone 6 nebo Samsung Galaxy S5. Možnost zabezpečení neziskové organizace FIDO může být začleněna do aplikací a webových stránek, a to zcela zdarma. Půjde tedy o širší podporu zabezpečení v rámci různých hardwarů.

Řešení již aplikováno PayPalem

Nové řešení již bylo aplikováno PayPalem v rámci jeho Android aplikace. Google nyní podporuje FIDO kompatibilní USB klíče jako způsob verifikace ve dvou krocích u notebooků a stolních počítačů. Na trhu se také již brzy objeví sada nástrojů, která zjednoduší integraci řešení v dalších aplikacích přes iOS a Android.

zdroj: popsci.com  obrázek: freedigitalphotos.net

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru