Dnes vyšlo 1 článků

Jirka Král zakládá vlastní digitální agenturu

Jirka Král zakládá vlastní digitální agenturu

Kdo alespoň trochu sleduje dění v digitálním světě, zaznamenal, že úspěšný a mladý youtuber Jirka Král zrušil svůj kanál. Do povědomí lidí se už dostal a nyní toho chce využít. Ne však jako influencer, ale rozjel vlastní byznys. A jaký? Založil si se svým bratrem agenturu Social Park.

Jirka Král, známý český youtuber, skončil se svou kariérou youtubera a vrhá se do opravdového byznysu. Se svým bratrem si založil agenturu, která poskytuje konzultace ohledně podnikání na sociálních sítích. Jeho starší bratr se jmenuje Peter Král, není influencer jako Jirka, ale byznysu pomůže zase z jiné strany. Jejich agentura s názvem SocialPark se bude zaměřovat na marketing na sociálních sítích. Podle Petera, není pověřenější osoba, která by měla vědět know how, než Jirka s miliony followery. SocialPark však bude provozovat jejich již existující firma s názvem Blue Milk. Do jejich agendy patří provozování Zetka, což je zábavná kavárna pro mladé. Zároveň mají na starosti vydávání tištěného komixu Komix Jirky Krále.

Jirka Král pro Mediář sdělil, že tato aktivita pro něj není novou. Poradenstvíohledně sociálních sítí se věnuje od skončení na YouTube. Strategie a kreativa na sociálnoích sítích je hlavní činností SocialParku jakožto nové digitální agentury. Jirka nespoléhá jen na své osobní zkušenosti, ale účastnil se i čady konferencí. Jirka má v plánu rozjet také svůj kanál s názvem Clickbait, který bude používat jako komunikační kanál s věřejností.

Jirka a Petr už klienty mají a nejedná se o malé firmy. Mezi jejich klienty aktuálně patří Mall.cz a Zásilkovna. S tvorbou kampaní a vytipováním influencerů jim pomáhá též známá Nikol Čechová alias Shopaholic Nicol.

Zdroj, foto: instagram.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru