Jirkovi Královi se během 24 hodinového streamu podařilo vybrat přes 307 tisíc korun na přístroje pro brněnskou nemocnici

Snad každé dítě (či dospívající) alespoň jednou za život slyšelo od svých rodičů větu: „Neseď furt u toho počítače.“ Ano, možná to kazí páteř. Možná později díky tomu budeme slepí, ale jen díky tomu se ze včerejška na dnešek povedlo něco neuvěřitelného, vybrat přes 300 000 korun na nemocniční přístroje pro dětskou chirurgii FN Brno.

Jirku Krále určitě netřeba představovat. Je to luxusní YouTuber, skvělý člověk a bývalý soutěžící televizní reality show Farma. Na svém kanálu v pravidelných dávkách vydává ty nejlepší let’s playe, gameplaye, vlogy a další virální videa, která dnes a denně baví jeho 450 tisíc odběratelů.

Jak udělat někomu radost?

A vzhledem k tomu, že rozdávat radost ho evidentně opravdu baví, rozhodl se udělat 24 hodinový live stream, během kterého vybíral na dva nemocniční přístroje pro Kliniku dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie v Brně. Dohromady tyto přístroje stojí přes 160 tisíc korun, dal si tedy za cíl strávit jeden den před kamerou, hrát hry a vybírat peníze pro dobrou věc.

Podpora ze strany YouTuberů

Během jeho streamu ho aktivně podpořila i další známá jména českého a slovenského YouTube světa – GogoManTV, GEJMR, PedroFlyGun, Fallenka a další. 

Nějak takto vypadal celodenní program

Nějak takto vypadal celodenní program Jirkova streamu

A kolik se mu povedlo vybrat?

Jirkův stream podpořili nejen YouTubeři, ale také jeho rodina a fanoušci. Společnými silami se tak povedlo vybrat neuvěřitelných 307 724 tisíc korun a 96 haléřů k tomu, které putují do zmíněné brněnské fakultní nemocnice. Původní cíl byl 160 tisíc, jemu se povedlo nasbírat pomalu dvojnásobek – jedním slovem, neuvěřitelné!

Závěrem – jak stream hodnotí sám Jirka?

Screenshot at lis 22 17-25-32

 

Zdroj: Facebook a YouTube

Komentáře

Nahoru