Jiří Sláma: Každá konstruktivní připomínka je dobrá (pražská Tattoo Convention 3/3)

Jiří Sláma: Každá konstruktivní připomínka je dobrá (pražská Tattoo Convention 3/3)

Pokud jste si nepřečetli první a druhou část rozhovoru s Jirkou Slámou na téma Tatto Convention v Praze, jen do toho! 

Jak se třeba ty srovnáváš s tou kritikou těch lidí? Vadí ti to, když někdo kritizuje ten festival nebo naopak bereš to jako připomínky na zlepšení?
Já to beru tak, že to je moje práce – tim, jak jsem na tom webu, facebooku a na tom kontaktním mailu, který je většinou nejvíce vytížený, tak shromažďuji všechny reakce, jak záporné, tak kladné. Eviduji je a pak když máme organizační porady, tak tam jdu a všechno to předložím k řešení.

A co si budeme nalhávat, každá konstruktivní připomínka je dobrá jak pro nás, jako pořadatelskou stranu, tak hlavně pro ty lidi, který na fesťák choděj, či tam sami tetujou.

Jirko, už asi poslední otázka – co bys vzkázal lidem, kteří na tom festivalu ještě nikdy nebyli a přemýšlejí o tom, že by se přišli podívat? Co by měl být ten tahák pro příští rok?
Hele, to není tahák. Proč by tam měli jít? Pokud ty lidi zajímá tetování a ty trendy okolo tohoto umění, mají tu na co koukat. Vemte si, že jste v malém městě, kde jsou dvě tetovací studia. Jedno studio má styl A, druhé studio má styl B.

Vy chodíte do práce, nemáte tolik času jezdit po světě. Nevidíte, jak se tetuje v Číně, jak se tetuje v Japonsku, nevidíte, jak se tetuje v Kanadě, či v Itálii. A najednou je tady banda nadšenců, kteří vám do Prahy přivedou 75 studií z celého světa, například studia z ostrova Tahiti, studia a umělce včetně tradičních tetovačů, kteří jedou ty staré metody s kladívkama.

Na jednom místě máte soustředený studia, která tetují absolutně odlišně a přitom krásně. Styl obrázků, nebo malby, či tetovací metody, každý jinak. Najednou se vám ten obzor rozšíří, protože nevidíte jen ta dvě studia, která máte u sebe ve městě, ale vidíte 75 různých studií a umění jejich tatérů, kteří umí nejenom perfektně kreslit, perfektně tetovat a používat rozdílné metody tetování a té vlastní aplikace barev do kůže, ale mají i jinou kulturu tetovacího obřadu. Třeba ti Italové, kteří si z toho malinkatého prostoru na fesťáku udělali nádhernej bejvák, prostě to je pecka a to na malém městě neuvidíš.

Kdo nezažije, neví. A když k tomu připočítám přidanou hodnotu toho, že se zde na tom našem prostoru nachází pouze vybraná společnost, vůbec nechápu, proč už se mě už dneska 1000 lidí neptá na termín konvence 2015 :) …….. ještě ho nemáme potvrzený, ale vypadá to na polovinu května 2015.

10338459_741464532567007_3767454649712181398_o

Záběry z letošního roku Tatto Convention

Já si právě pamatuji to italské studio taky, měli ho takové hezké a stylové. Ještě se zeptám, když já půjdu na ten festival a budu se tam chtí nějak potetovat, musím se tam nějak objednávat k těm tatérům dopředu? A pokud ano, tak přes koho?
Určitě si myslim, že je dobré se objednávat. Přes koho? Přes nás určitě ne, proto vždycky, když se to tetovací studio s námi dohodne, že na tom dalším ročníku bude, tak tam na našem webu je ta složka “Artists”. Kde má každé to studio svůj prostor, webzáložku, kde je odkaz na jejich web, má tam kontaktní údaje, telefon, web, adresu, a samozřejmě odkaz na jeho práci, což znamená, že vidíte jak tetuje.

Takže toto je ta cesta na spojení se s tím daným tatérem. Nebo prostě máte kámoše, který na té konvenci je, takže se s ním dohodnete předem. A vim, že tam jezdí i studia, která nemají nikoho dohodlého a jedou si tam fakt zasoutěžit, případně vydělat nějakou tu pětku.

Oni tam prostě vezmou katalog svých prací. Vy chodíte, koukáte se a vidíte, že tam má nádherné kérky, vidíte že má volno, tak se s ním domluvíte “Hele Lojzo, potřeboval bych vytetovat delfína na čelo, kolik to stojí?” A Lojza ti řekne, že to stojí dvojku, dáš dvojku a on ti vytetuje delfína na čelo. Hotové :) Todle ber s rezervou, jako kulturní vložku……

Záběry z Tatto Convention

Záběry z Tatto Convention

Tak mi ještě pověz, protože vy jste měli na jednom z těch plakátů takovou krásnou ženskou. Odkud jste ji sebrali? A proč vlastně tenhle člověk byl na tom plakátu?
Vzniklo to tak, že do loňského roku všechny plakáty byly jakoby výtvarné, byly kreslené. Většinou tam byly nějaké tetovací motivy, ale nevýrazné. Já jsem názoru toho, že jedu autem najednou uvidím plakát a něco mě musí plesknout přes hubu. Buďto brutální nápisy nebo něco jinýho.

No a protože se v tom světě tetování pohybuji a jsem fanouškem několika těch facebookových a web stránek, kde jsou zajímavé modely a potetované modelky, utkvěla mi před dvěma rokama v paměti Makani Terror. Ona je zaprvé úžasně v uvozovkách suprově potetovaná, za další je na těch fotkách vidět, že to je prostě kus baby a fotí glamour fotky, což je můj styl – fotím hodně akty a glamour, takže tohle mě zaujalo a věděl sem, že by to mohlo zaujmout i ty lidičky, pro které se plakáty vyrábí a vylepují.

Taky vidim, jak ona pózuje, jak pracuje s fotografy, úplně si představuji tu práci s ní a to, jak by mohl vypadat plakát. Tak jsem to navrhl pořadatelům. Vybral jsem nějaké její fotky, přinesl jsem to chlapům, za půl hodiny to odsouhlasili, s tím že jí napíšeme, zjistíme, jaké má podmínky pro takouvouto akci. Odpověděla nám, poslala podmínky, které byly v celku přijatelné, takže během čtrnácti dní bylo hotovo a Makani se stala tváří ročníku 2014, za což jí ještě jednou děkuji a posílám vzkaz: “MAKANI, BYLA JSI SUPER”.

plakat-se-sponzory-1-schvalene-2

Makani na plakátu Tatto Convention

Jaká s ní byla spolupráce?
Hele, čekalo se, že to bude jakoby, protože ona je uznávanou uměleckou osobou v těch potetovaných lidech, že bude třeba namyšlená, že to bude prostě celebrita s ohrnutým nosem. Omyl kamaráde. Přijela úplně “obyčejná” potetovaná holka, vnímavá, příjemná, kterou zajímaly informace.

Úplně nesterilní člověk, lidský, otevřený model ženského pohlaví s krásným přístupem k naší společné zálibě. V dobrém slova smyslu nás posadila do židle… úžasné, suprové! Perfektní spolupráce, mohu jen doporučit.

Když jsi zmínil tady tu modelku, říká ti něco Suicide Girls?
Víme o nich, ale pořadatel i jeden ze sponzorů má v tomto jasno. Na spolupráci to zatím není.

A máte už do příštího roku stanovenou tvář Tattoo Convention?
Byli bychom samozřejmě rádi, aby se své role ujala právě Leila, která MISS Tattoo Convention Prague 2014 zaslouženě vyhrála a termín focení pro plakát a reklamní materiály už dáváme dohromady. Vypadá to na září a moc se na to těším.

Doufám, že Leila také a věřím, že společně vyplodíme úplně úžasný fotky a samozřejmě plakát, který oslní celý svět a to nejen ten náš TATTOO WORLD. Doufám, že oslovíme široké spektrum naší populace a přijdou se podívat i lidé, kteří třeba tetovaní nejsou, ale chtějí se o tetování něco dozvědět.

10547633_683978858317925_1728926100494930137_n

Leila MISS Tattoo Convention Prague 2014

Toto je bohužel vše z historicky nejdelšího rozhovoru na Objevit! Jirka nám tu povídal o své dráze fotografování, náboženství a drogách a o Tattoo Convention u nás v Praze. Ale třeba jej ještě na Objevit v budoucnu uvidíte….

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru