Dnes vyšlo 1 článků

Jimmy Wales, zakladatel Wikipedie, opět žádá o peníze pro pátý nejnavštěvovanější web světa

Jimmy Wales, zakladatel Wikipedie, opět žádá o peníze pro pátý nejnavštěvovanější web světa

Jimmy Wales, zakladatel encyklopedie Wikipedia, která je pátým nejnavštěvovanějším webem na světě, opět žádá svoje uživatele o finanční podporu. Ve svém dopise upozorňuje na neziskovost encyklopedie, absenci reklamy a nezapomíná ani na upozornění na počet zaměstnanců a serverů.

Wikipedia podle jeho slov využívá 679 serverů a zaměstnává 95 zaměstnanců. Projekt je však nevýdělečný a financují jej vlastně pouze podobné dary uživatelů a organizace Wikimedia Foundation. V loňském roce bylo vybráno 16 miliónů dolarů za 50 dní.

„Když jsem zakládal Wikipedii, mohl jsem z ní udělat jen výdělečnou společnost s reklamními bannery, ale rozhodl jsem se jinak. Mnoho let let jsme tvrdě pracovali, abychom Wikipedii udrželi efektivní a přehlednou. Naplňujeme naši misi a nepořádek necháváme ostatním,“ uvádí Wales ve svém dopise.

Darovat můžete libovolnou částku, minimální částka je ale 18 Kč, tedy 1$. Wikipedia samotná vznikla už  15. ledna 2001.

Štítky:

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru