Dnes vyšlo 15 článků

Jimmy Wales, spoluzakladatel Wikipedie, se stal obětí hackerů

Obětí počítačových pirátů se stal Jimmy Wales, spoluzakladatel internetové encyklopedie Wikipedia. V sobotu 20. srpna 2016 nenechaví hackeři napadli jeho ověřený profil na sociální síti Twitter, kde zveřejnili příspěvky s nepravdivými informacemi.

První se na profilu objevila informace o tom, že Jimmy Wales zemřel s hastagem #RIPJimmyWales. Tento tweet okamžitě vyvolal spekulace o tom, zda svět skutečně ztratil spoluzakladatele internetové encyklopedie či nikoliv.

twitter

Zdroj: Mashable

Nicméně, o několik minut později se objevil další tweet, ve kterém Jimmy Wales měl prohlašovat, že vše, co je uvedeno na Wikipedii, je lež. A že pouze OurMine Team je pravda.

OurMine Team v minulosti zaútočil také na profil dalších významných lidí, jako jsou například Mark Zuckerberg, spoluzakladatel Twitteru Evan Williams, CEO Googlu Sundar Pichai či spoluzakladatel a CEO Twitteru Jack Dorsey.

Zdroj: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru