Tisková zpráva: Jihlavská společnost NEKO KLIMA spustila inovační projekt

Jihlava, 13.ledna 2013 – Společnost NEKO KLIMA, sídlící v sousedství jihlavského vědecko-technického parku, dnes spustila projekt NEKO GREEN, kterým se snaží významně  přispět ke snižování energetické náročnosti datových center, obchodních a průmyslových prostor, jejichž provoz má vliv na životní prostředí.  NEKO KLIMA v rámci nového projektu realizuje přestavbu a inovaci stávajících systémů hlavně změnou komponent a jejich architektury.

„ Na základě dlouholetých zkušenosti z realizace těchto systémů a jejich monitorování, dokáže nyní tým Nekoklimy optimalizovat energetickou náročnost jednotlivých provozů. Naším cílem je šetřit jak životní prostředí, tak i výdaje firem, říká Petr Mísař, obchodní ředitel společnosti.

Například u datových center přináší velký rozvoj internetu rostoucí nároky na výkon výpočetní techniky a tím i vyšší produkce emise CO2, které jsou hlavním důvodem k větší péči o energetickou náročnost.

Projekt NEKO GREEN vychází z principů asociace Green Grid, která se celosvětově zasazuje  o zmírnění dopadu provozů data center na životní prostřední a jejich standardizované měření.

„ Tento projekt je především výsledkem inovační firemní  kultury o kterou se ve firmě snažíme“, říká Libor Kovář, ředitel společnosti a dodává: „V letošním roce jsme například zavedli, využívání podnikové sociální sítě, která funguje i jako znalostní komunita.“

Kontakt:

frey@f-consult.cz

Oficiální stránky společnosti:

www.neko.cz

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru