Dnes vyšlo 1 článků

Ježíšek válcuje ve vyhledávání Santu Clause i Dědu Mráze

V České republice si Ježíšek udržuje neustále první místo, přestože na nás ze všech stran útočí reklamní spoty se Santou Clausem. V uplynulém roce byl Ježíšek v různých souvislostech vyhledáván více než 100tisíckrát, zatímco zájem o Santu Clause byl pětinový a o Dědu Mráze naprosto minimální. Potvrzují to data z vyhledávání Seznam.cz.

Uživatelé v České republice během vánočního období vyhledávají výrazy spojené s tradičními českými Vánocemi, například betlémy a koledy. Vůbec nejpopulárnější koledou, kterou lidé vyhledávají, je „Štědrý večer nastal“. Z českých betlémů vede Třebechovický, který je od roku 1999 na seznamu národních kulturních památek.

jezisek_vyhledavani-01_velky

Vyhledávání Seznam.cz zaznamenalo, že uživatelé v posledních 12 měsících (od prosince 2015 do listopadu 2016) hledali Ježíška v téměř 104 tisících případů.

„Třicet procent hledání Ježíška bylo spojeno se slovem „dopis“ a dalších sedm procent se slovem „pošta“, především ta na Božím Daru. Jedno procento dotazů se pak pídilo po tom, jak Ježíšek vypadá, a ještě méně lidí se zajímalo, zda vůbec existuje. Ježíšek tak byl 5,4krát hledanější než Santa Claus a 56krát hledanější než Děda Mráz. Santu lidé hledali zejména v souvislosti s komerčními aktivitami, a to s filmy, hudbou, karnevalovými kostýmy nebo dekoracemi. U Dědy Mráze byl největší zájem o jeho obrázky. Lidi nejspíš zajímá, jak vlastně tato ruská postava vypadá,“ dodává Vojtěch Diatka, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání.

V uplynulém roce lidé hledaly koledy, přičemž slovo „koleda“ bylo do vyhledávání zadáno v různých spojeních téměř 210tisíckrát. Nejvíce vyhledávanou koledou je „Štědrý večer nastal“. Na druhém místě se umístila koleda „Nesem vám noviny“ a třetí místo obsadila koleda „My tři králové“.

jezisek_vyhledavani-02_velky

Čeští uživatelé se zajímali také o betlémy. Z dat vyhledávání vyplývá, že slovo „betlém“ v různých spojeních bylo vyhledáváno více než 126tisíckrát. Absolutní špičkou je Třebechovický betlém. Za ním se umístil betlém v Hlinsku. A bronzovou příčku obsadil Braunův betlém v areálu Nového lesa u Kuksu.

jezisek_vyhledavani-03_velky

Zdroj: Tisková zpráva

Komentáře

Nahoru