Dnes vyšlo 15 článků

Ještěd se dočká rekonstrukce podle původního návrhu Karla Hubáčka

Ještěd se dočká rekonstrukce podle původního návrhu Karla Hubáčka

Co se vám vybaví, když se řekne Liberec? Město, jehož největší dominantou je futuristický vysílač postavený v roce 1973 – Ještěd. „Budova“ sloužící jako vysílač, restaurace, hotel a vyhlídkové místo. I přes futuristickou podobu Ještědu je třeba rekonstrukce, které bude ještě modernější. 

Ještěd byl postaven dle architekta Karla Hubáčka. Mezi jeho původním návrhem a nynější podobou existuje pár diferencí. Divte se nebo ne, ale plánovaná rekonstrukce by měla Ještěď upravit dle původního Hubáčkova návrhu. Hubáček si za projekt vysloužil ocenění Augusta Perreta – nejprestižnější ocenění v oblasti architektury.

Nynější majitelé se rozhodli pro rekonstrukci, která Ještěd vrátí do doby 70. let. Za podpory Libereckého kraje a České Radiokomunikace bude Ještěd rekonstruován hradeckým architektonickým studiem Arn Studio. Vrácení původní podoby je bráno velmi vážně. Nové návrhy byly konzultovány se spolkem Ještěd 73 a s Otakarem Binarem, který udával podobu interiéru. Cena přestavby není jasná. Jeden z autorů návrhu, Jiří Krejčík, uvedl že spodní hranicí je 500 milionů korun.

Největší část rekonstrukce proběhne zvenčí. Pravděpodobně se vymění celý hliníkový plášť a renovují se vnější betonové konstrukce. Na své si přijdou také návštěvníci, kteří se budou moci kochat krásnými výhledy z nové vyhlídkové terasy. Změna čeká také apartmány, které se také vrátí do období 70. let. Rekonstrukce je podmíněna stavebním povolením. Není tedy zcela jasné, kdy začne. Předpokládá se, že se s přestavbou začne do 3 až 5 let.

jested1 jested6

Zdroj, foto: arn-studio.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru