Ještě než zemřel na leukémii, vymyslel něco inovativního, co pomáhá dětem s rakovinou

Nick Konkler ještě než zemřel na leukémii a nádor na mozku, využil svůj čas tím, že pomůže ostatním dětem na planetě v boji proti rakovině. On sám se s leukémií pral od čtyř let svého života, přičemž za celou dobu léčby si všímal různých věcí, o nichž neměl ponětí ani nemocniční personál. Například když jedna holčička z dětské nemocnice Mary Bridge měla problémy s infuzí, rozhodl se s tím něco udělat.

Nick přišel s inovativním produktem zvaným „lili pad“. Ve své podstatě se jedná o různobarevnou tyč na kolečkách, díky které se mohou malé děti pohybovat po chodbách nemocnice. Jeho matka mluvila s deníkem TODAY a řekla:

„K této tyči jsou děti připojené 24/7, takže pokud chtějí vstát a něco dělat, tato tyč jde s nimi.“

designer-iv-poles-for-kids

Zdroj: Inhabitots

Nick vymyslel něco, co usnadňuje dětem pohyb po chodbách nemocnice a zároveň poskytuje komfort, protože si dítě může sednout na desku a nechat se tlačit například od svých rodičů. Zároveň chtěl postavit „lili pad“ pro každé dítě v jeho místní nemocnici, ale k tomu už se nedostal, protože v únoru 2015 zemřel. Bylo mu pouhých 17 let.

designer-iv-poles-for-kids-created-by-cancer-victim

Zdroj: Inhabitots

Nicméně Nickovi chytří a šikovní spolužáci ze střední školy uctili jeho památku a inovativní nápad tak, že se shromáždili jeden víkend ve škole a postavili velké množství „lili padů“. Této akce se zúčastnili také studenti z designérských a uměleckých oborů, kteří na „lili pady“ malovali různými barvami.

Tato vozítka se dostala do místní nemocnice, kde se nyní ostatní děti bojující s rakovinou, mohou snadno pohybovat.

„Myslím, že je zábavné vidět děti jezdit, protože to je to, co by si Nick přál,“ řekla Nickova matka.

Zdroj: Inhabitots

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru