Dnes vyšlo 15 článků

Ještě jim nebylo 18 a vydělali miliony

Úspěch každého z nás je ohraničen pouze našim nadáním a odvahou. Milionářem či miliardářem se můžete stát v jakémkoliv věku. Byznysmeni s talentem proto své podnikatelské myšlení uplatnili již v dětství a začali vydělávat mnohem více peněz než jejich rodiče. Kdo patří mezi TOP dětské milionáře, kteří jsou dodnes inspirací pro svět?

Již v dětství se podnikatelská nátura projevila u mnoha současných úspěšných podnikatelů. Stejně jako se říká, že vinařem se člověk nestává, vinařem se rodí, to platí také na půdě podnikání. Osobnosti, jimž je podnikatelský talent darován, zbohatly ještě dříve, než získaly volební právo, občanský průkaz nebo dokončily střední vzdělání.
8739281823_1638cd1c75_k

Spousta rodičů se však ohrazuje tím, že peníze a byznys do dětského světa jednoduše nepatří. Dítě by si v mládí mělo užívat, nikoliv pracovat. Nicméně jestliže dítě už v raném věku vyvíjí vysoké pracovní nasazení, zdůrazňuje to znak výjimečnosti, který by neměl být zatracen. Ba naopak by se měl podporovat a regulovat.

Christian Owens vydělal první milion v 16 letech

article-1302771-0AC90D94000005DC-100_468x309

Dnes dvacetiletý Christian Owens vydělal svůj první milion v šestnácti letech. Už jako teenager měl svůj vzor legendárního bývalého šéfa Applu Steva Jobse. Není se tedy čemu divit, že Christian má obdobné ambice jako právě Steve Jobs. Když mu byl na účet připsán jeho první milion, prohlásil, že s podnikáním nepřestane, dokud nevydělá těch milionů sto.

Velmi úspěšným projektem, který Christian spustil jako první, byl Mac Box Bundle, kde se prodávaly kombinace populárních aplikací pro Mac. Finance na provoz získával Christian ze svého kapesného. O rok později založil internetovou reklamní firmu Branchr, jejíž tržby se během prvního půl roku pohybovaly kolem půl milionu liber.

article-1302771-0AC8C924000005DC-526_468x293

Christian Owens byl sice nezletilý, ale už zaměstnával osm dospělých pracovníků. Přestože vydělával tak velké peníze, jeho osobní a školní život se nijak nezměnil. Nadále se přátelil se spolužáky ze školy a o svém podnikání se s nimi nebavil.

V současné době tento mladík vede společnost Paddle. Ta nabízí jednoduchou platformu pro prodej aplikací, her a digitálních produktů.

Adam Hildreth začal podnikat ve 14 letech

5519725697_6977fb97d1_z

V současné době je Adamovi Hildrethovi třicet let, nicméně své podnikání začal rozvíjet ve čtrnácti letech. Jako mladý založil se svými přáteli internetovou sociální síť Dubit Limited. O tuto stránku se začala zajímat společnost Coca-Cola, která se s Adamem dohodla na hlubokých sociologických výzkumech mezi mladistvými uživateli této sítě. Chtěla sem směrovat svou reklamní kampaň. Poté s Adamem spolupracovala řada dalších významných firem.

Firma se objevila také v Guinnessově knize rekordů, a to díky věku pracovníků, úspěšnosti a získanému majetku firmy. Stejně jako Christian, tak i Adam Hildreth vydělal svůj první milion v šestnácti letech.

5534478175_0a041f738b_o

Momentálně Adam pracuje na vývoji softwaru, který má chránit děti před pornografií a pedofily. Současně se jeho původní firma Dubit Limited rozvíjí dále a jedná se o velmi úspěšnou marketingovou a komunikační agenturu, z čehož má Adam stále zisk.

Cameron Johnson zahájil podnikání v 9 letech

V devíti letech dali rodiče Cameronovi úkol. Jelikož miloval práci na počítači, rodiče ho požádali o vytvoření pozvánek na malou párty. Nejenže tímto úkolem svého syna zabavili, ale současně se tím rozjel byznys jejich syna. Jelikož se pozvánky sousedům velmi líbily, začali si Camerona najímat na realizaci jejich pozvánek pro různé akce. V devíti letech Cameron pracoval z domova a nabízel služby pod názvem Cheers and Tears. O dva roky později měl na kontě již několik set tisíc dolarů.

3746245593_03d4dba1c8_o

Ale to je jen začátek jeho podnikatelské sféry. Ve dvanácti letech se zaměřil na investování. Za 100 dolarů koupil od své sestry 30 plyšáků Ty Beanie Babies. Tuto kompletní kolekci obratem prodal na eBay za desetinásobek. Jakmile bylo Cameronovi čtrnáct let, založil svou první společnost, která se orientovala na internetovou reklamu. V patnácti letech mu na účet přibývalo 300 až 400 tisíc dolarů měsíčně. Ještě než odmaturoval, vydělal milion dolarů.

V současné době je vedoucím mnoha úspěšných projektů a napsal také spoustu knih o podnikání, které inspirovali ne jednoho byznysmena.

Zdroj: Daily Mail / Forbes / Smart Business Trends

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru