Jennifer Brook: Interaktivní designérka, ilustrátorka

Návrhářka a knižní ilustrátorka Jennifer Brooks pracuje i jako pedagožka v Brooklynu, NY. Její práce zahrnuje výzkum, strategii a design pro mediální společnosti. Přednášela na mezinárodní konferenci v Londýně a učí ve škole umění, médií a technologií Parsons The New School of Design. Publikuje na internetových stránkách články o interaktivním designu.
Od loňského léta se snažila rozvrhnout si práci pro klienty tak, aby měla dostatek času na osobní život. V současné době je Jennifer Brook v Laosu. Užívá si cestování se svým manželem na motorce kolem jihovýchodní Asii.
Jennifer Brook

Jaký hardware používáte?

Minimální nezbytný hardware nyní představuje můj pas spolu s debetní kartou.
K nynější cestě jsme zakoupili pár použitých tchajwanských 110cc motocyklů v Hanoji za 350 dolarů. Naše tašky jsme připevnili na kola spolu s několika napínacími šňůrami a pláštěnkami. Máme s sebou extra sadu duší, palivové filtry a malou sadu nářadí pod sedadly.

Mé vybavení se vejde do batohu s obsahem 30 litrů. Momentálně mám černý batoh Mariposa Summit Pack od společnosti Rivendell Mountain Works. Je jednoduchý, praktický a elegantní. Všechno uvnitř batohu je skvěle zorganizované a oblečení má v integrovaném šestilitrovém kompresním vaku. Líbí se mi vnitřní organizace batohu pomocí barevných pytlíků. Na první pohled tak vím, co mám kde schováno.

Cestování mě nuní každé dva až tři dny prát. Místní vlhké podnebí tomu značně napomáhá. Na sobě mám momentálně inteligentní cestovní trvanlivé oblečení ExOfficio. Designově je povedené a určitě nevypadám, jako bych chtěla navštívit Safari.

Vždycky u sebe nosím sluchátka, která jednak přehrávají hudbu a jednak mi pomáhají i při komunikaci s cizími lidmi. Také mám cestovní karty pro příležitostné cestovní turnaje v Rummy.

Mimo jiné s sebou také vezu vlhčené kapesníky, které se hodí vždy nejen před jídlem jako optimální desinfekce. Zapomenout nemohu ani na nafukovací polštářek a stlačitelnou láhev GoToobs.

Nosím pár popruhů pro připevnění spacáku na vnější straně batohu a na improvizované praní. Také mám malé s-klipy pro uchycení klíčů a visících předmětů z batohu nebo na motorce. Pořád mám u sebe také cestovní sadu pro opravy oděvů a skládací TSA nůžky. Vlastním Sugru mini pack pro vylepšení a opravy mého vybavení.

Mým velkým pomocníkem byl za poslední tři roky Urban Gridd notebook. Obvykle ale mám své vlastní ručně vázané skicáky z několika velkých listů BFK Rives. Má mobilní skicování jednotka se skládá z šestnácti barev Winsor & Newton akvarel, cestovních štětců, skicovacího pera Staedtlers, akvarelových tužek Derwent a role zlaté japonské krycí pásky.

V mé elektronické výbavě mám Kindle Paperwhite, starý iPhone 5, nový 11″ MacBook Air, univerzální nabíječku a pouzdro s náhradní nabíjecí baterií Mophie Juice pack Plus na můj iPhone, NEX-7 fotoaparát s 16mm objektivem a sluchátka Sony s technologií potlačení šumu.

A co software?

Global Entry je doslova magická věc. Tento americký program pro rychlé odbavení neskutečně urychluje mé cestování. Zapomenout nelze ani na TSA Pre, což je také rychlejší systém odbavení.
Mou cestovní pojistku jsem si uzavřela u Seven Corners.

Když pracuji, žiji v Keynote. To je místo, kde jsem si uspořádala a popsala ruční náčrtky, postavila drátěné modely a prototypy. Miluji Keynotopia templates a jejich aplikace pro vytváření rychlých prototypů různých zařízení.

Při cestování používám Mailbox, Simplenote, 1Password, a RDIO. Výborné jsou i XE aplikace pro výpočet náročných konverzí. Jazykové offline aplikace pro iPhone jsou neuvěřitelné. Využila jsem Learn Vietnamese, Pleco a několik dalších pro orientování se v místních jídlech, místopisu a běžných věcech.

TurboScan je skvělý pro vytváření PDF víz, vstupních razítek, pasů a dokladů o pojištění. Vše mám bezpečně uloženo v Dropboxu.

Twitter používám na cestách méně, nicméně o to více využiji Instagram. Miluji Foursquare pro zapamatování míst, když jsem ve městech, v nichž je přístup k Wi-Fi. Ráda také hledám novou hudbu na cestách. Výborné je používání SoundHoundu  na identifikaci písní a umělců.

Jaké by bylo vaše vysněné technické vybavení?

Koupili jsme naše motocykly na cestě, takže se docela těším, až si je doma ve Spojených státech pořádně vybavíme. Jinak bych chtěla také transpacifické potrubí, které by mi sem přeneslo přátele a Reesino burákové máslo, jež miluju. Zahnala bych tak občasné stesky po domově.

Zdroj: https://jennifer.brook.usesthis.com/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru