Dnes vyšlo 15 článků

Jeff Bezos opouští funkci výkonného ředitele Amazonu

Jeff Bezos opouští funkci výkonného ředitele Amazonu

Jeff Bezos je druhý nejbohatší člověk na světě s majetkem v hodnotě 188 miliard dolarů. Své mění získal založením společnosti Amazon. Bezos v internetovém obchodě zastával funkci výkonného ředitele. Nyní Bezos ze společnosti odchází.

Zakladatel amerického internetového obchodu Amazon Jeff Bezos je druhým nejbohatším člověkem na světě. V žebříčku nejbohatších lidí na světě za uplynulý rok ho předběhl majitel Tesly Elon Musk díky svým vesmírným iniciativám se SpaceX – Bezon byl v žebříčku několikrát na první příčce. Jeff Bezos od založení společnosti v roce 1994 zastával funkci výkonného ředitele Amazonu. Nicméně letos funkci opouští. Jeho pozici zastane Andy Jassy, který do nynějška řídil cloudové aktivity. Bezos se nově ujme křesla výkonného předsedy správní rady podniku. Pozici výkonného ředitele společnosti uvolnil proto, že by rád ve svých 57 letech získal více času a energie na své zájmy.

Největší internetový obchod na světě včera oznámil, že jeho čtvrtletní tržby poprvé přesáhly hranici 100 miliard dolarů. Tržby se rovnají částce 125,6 miliard dolarů. Statisticky společnosti vzrostly tržby o 44%. Čistý zisk firma zdvojnásobila na 7,2 miliardy dolarů – stále je řeč o jedno čtvrtletí. Dnešní doba postižená covidem internetovým obchodům nahrává. Nelze se pak divit, že se největšímu internetovému obchodu daří ještě více.

 

Zdroj, foto: npr.org

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru