Jednou z inovací nového iPhonu bude i skenování obličeje

Jednou z inovací nového iPhonu bude i skenování obličeje

Čas se neustále žene dopředu a měsíc září se přibližuje. Proč je září výjimečné? Každý nadšenec do Apple produktů ví, že v září se slavnostně představuje nový iPhone. Letos má být představen veřejnosti řadu 8. Jednou z novinek bude odemykání pomocí skenování vašeho obličeje.

Po dva roky měl iPhone téměř stejný vzhled a měnil se jen software. Letos by se opět mělo změnit i provedení. Spekuluje se o obrazovce bez rámečku a o jiném umístění fotoaparátu.

Skenování obličeje není novinkou. Patří do výbavy například konkurenčních smartphonů od značky Samsung. Rozdíl je v tom, že Samsung používá pouze 2D technologii, ale nový iPhone bude používat 3D skenování. 2D funguje na principu pouhého snímku, 3D bude fungovat prostřednictvím přední kamery. 3D snímáním obličeje se nahradí dosavadní push-bottom na otisk prstů.

FullSizeRender-20

Zatím jsou to však jen domněnky. Vycházíme z předpovědi analytika Minga Chi-Kuo ze společnosti KGI. Minulý rok měl velmi přesný odhad, týkající se podoby iPhonu 8. Má kontakty na asijské výrobce, ze kterých vychází při svých analýzách.

Nechme se překvapit, co pro nás Apple chystá a co nahradí řadu 7. Možná si budeme moci vybrat ještě z širší barevné škály. Odemykání pomocí 3D skenování je velmi pravděpodobné, Apple pozadu nezůstane. V budoucnu by mohly funkci aplikovat i na odemykání MacBooků

Zdroj, text/foto: marumors.com, instagram.com 

Štítky: , , ,

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru