Dnes vyšlo 15 článků

Jednoduchý Windows návod: Změna rozlišení obrazovky

Jednoduchý Windows návod: Změna rozlišení obrazovky

Sem tam se hodí umět si pozměnit rozlišení obrazovky. Tato funkce obecně, jak už název napovídá slouží k tomu, aby si uživatel svého počítače mohl ručně nastavit, jak chce velkou plochu. Více se to hodí, když máte například připojený notebook k externímu monitoru nebo například k projektoru. Díky tomuto následně můžete změnit velikost. Nedojde tak ke “zdeformování” obrazovky.

Možná občas potřebujete změnit rozlišení vaší obrazovky. V dnešním krátkém návodu si řekneme, jakým způsobem můžeme s těmito hodnotami pracovat,  respektive, jak je měnit. Nezbývá mi jen říct, že je to doopravdy jednoduché a stačí jenom párkrát kliknout tlačítkem vaší myši a vše je hotovo. Tato funkce se dá velice dobře používat, pokud měníte prostředí, ve kterém se nacházíte, a využíváte projektor nebo o něco menší monitor, díky tomu můžete tedy měnit velikost rozlišení. Tato funkce také slouží k tomu, že některé aplikace se velice rády předělávají do menších velikostí, takže, díky tomuto budete moci vrátit vše do normálu, a používat plochu na tzv. režim fullscreen.

Co tedy dělat:

  1. Klikneme pravým tlačítkem myši na plochu a zvolíme “Rozlišení obrazovky”

  2. Nyní si už můžete všemožně hrát s nastavením. Vždy (primárně) máte nastavenou doporučenou hodnotu, tu však můžete měnit.

Jak čtete správně, prostřednictvím klávesové zkratky – Windows tlačítko a “p” můžete nastavit možnosti projektoru nebo externího monitoru.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru